Kosárlabda

2016.03.29. 15:18

Végre megtört a jég, nyert a Pápa

Tizenkét sikertelenül megvívott bajnoki után végre megtört a jég, és újra nyert a Concordia Motax KC Pápa NB I/B-s férfi kosárlabda-együttese.

Pápa-TF Budapest
61:50 (19:15, 20:8, 11:13, 11:14)

Pápa, 300 néző. V.: Török, Szalai, Németh. Concordia Motax KC Pápa: Németh A. 13/6, Puszta 17/6, Keresztes 13, Horváth A. 6, Szanati 2. Csere: Vukolic 10, Kutasi, Hole. Edző: Vajda József.

TF Budapest: Beák 8/3, Buzás 12/6, Szobi 10, Tóth, Franczva 10. Csere: Kerkai 10/6, Karagity. Edző: Merin Mehmedovics.

Jól kezdett a Pápa, 9:2-re ellépett, de 12-nél már egyenlő volt. A Pápa lendületes támadójátéka azonban meghozta az eredményt.

A második negyedben folytatódott a rég várt jó pápai játék: Keresztes sorban adta a sapkákat, Puszta és Németh pedig távolról is betalált, míg Szanati jól mozgatta a csapatot. A félidő végére 39:23-ra alakult az állás.

A harmadik játékrészben a sokáig dobogóra is esélyes fővárosiak egész pályás letámadásra tértek át, amire a pápaiak higgadt, taktikus játékkal válaszoltak, s így jelentősen nem csökkent az eredmény (50:36).

Az utolsó felvonásban a hazaiak az eredmény tartására rendezkedtek be, megfontolt játékkal sikerült megszerezniük idei első győzelmüket.

A pápaiak magabiztosan tartották meg előnyüket és megérdemelten nyertek.

Vajda József: - Gratulálok a csapatnak, és külön szeretném megköszönni a közönségünk kitartó támogatását.