Kézilabda

2015.11.12. 12:11

Kézilabda: Higgadt maradt a Balatonfüred

Balatonfüred – Egy góllal a házigazda Balatonfüredi KSE U23-as alakulata nyerte meg a megyei rangadót a férfi kézilabda NB I/B-ben az MKB U23-as együttesével szemben.

BKSE U23–MKB U23 32:31 (16:14)

Balatonfüred, 350 néző. V.: Bíró, Kiss.

Balatonfüredi KSE U23: Kis – BUJTÁR 5/2, KÁTAI 5, Szilágyi 4, Nemes 3, Vasvári 3, Lestál 4/1. Csere: Győri és Sneider (kapusok), DEÁK 4, Máthé 2, Mátó 2. Edző: Kárpáti Krisztián. Az MKB U23 legjobb góllövői: Tóth 6; Schmid, Kristóf, Pócz, Kreisz 4-4.

Hétméteresek: 4/3, ill. -.

Kiállítások: 6, ill. 14 perc.

Szép számú közönség jött össze a megyei rangadóra, amely az utolsó pillanatig tartogatott izgalmakat.

A Füred szerzett vezetést, de mindhiába, a 23. percig ötször egyenlített a Veszprém. A félidő végére kétgólos előnyt harcoltak ki a hazaiak.

Szünet után remek játékkal hat góllal ellépett ellenfelétől a vendéglátó, a 40. percben 22:16 állt az eredményjelzőn. Aztán a veszprémiek pillanatai következtek, akik nemcsak felzárkóztak, de négy perccel a vége előtt már csak egy volt közte. Az utolsó percekben aztán a Füred maradt higgadtabb és ha csak egy góllal, de megnyerte a megyei rangadót és a vele járó két pontot.