Kosárlabda

2 órája

Veszprém KK: győzelem után vereség

Képtelen volt megvalósítani az elképzeléseit a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B zöld csoportban, ennek pedig egyenes következménye lett, hogy vereséget szenvedett a pontvadászat második fordulójában.

Király Ferenc

Fotó: FULOP ILDIKO

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK–Veszprém Kosárlabda Klub 72-61 (19-9, 21-16, 19-16, 13-20)

Tiszaújváros, 200 néző. Vezette: Marton, dr. Nagy, Fenyvesi. Tiszaújváros: Murphy 6, Bata 13/3, Boinitzer 18/3, Lakatos, Mester. Csere: Bán 8/3, Kiss K. 12, Kovács 4, Czimer 6/6, Sándor 1. Edző: Lekli József.

Veszprém: Dupree 21/9, Kocsis, Tóth 8/6, Polster 13/9, Okoh. Csere: Kiss D. 9/3, Sáfrán 10/6, Geiger, Krkljes. Edző: Alex Geddes.

Jobban kezdtek a hazaiak (9-4), a hetedik percben már tíz ponttal vezettek (14-4), a lendületük és remek védekezésük pedig a folytatásban sem hagyta cserben őket (25-9). A bajnoki rajton diadalnak örülhetett vendégek ilyenformán alárendelt szerepre kényszerültek (32-14), a támadásaikat egészen a nagyszünetig megbénították (40-22). A zónázásra váltott bakonyiak a fordulás után mintha életjeleket adtak volna magukról (44-35), de mikor látótávolságon belülre kerültek (46-38), az ellenfél újra rákapcsolt (55-40). A záró etap a tizennyolc pontos előnyükről indult (59-41), majd a 33. percre a fontos kérdések eldőltek (62-44), a VKK a hajrában csak az eredményen tudott kozmetikázni (69-56).

Alex Geddes: – Az első negyedben mintha nem is lettünk volna a pályán, míg a negyedikben azt hittük, hogy hátravan egy újabb tízperces játékrész. Később erre reagálnunk kell valamit, szükséges továbbfejlődnünk, azontúl, hogy a riválisunk pompásan teljesített.

Fotó: A veszprémiek azúttal nem tudtak riválisuk fölé emelkedni Archív fotó: Fülöp Ildikó