NB III

2024.09.11. 20:04

Hazai pályán maradtak alul a füredi focisták

Nem tudott pontot szerezni a Balatonfüredi FC, amely elhalasztott mérkőzést pótolt szerdán a labdarúgó NB III-ban.

A fürediek második bajnoki vereségüket szenvedték el zsinórban Fotó: Fülöp Ildikó

Balatonfüredi FC–Bicskei TC 1-2 (1-1)

Balatonfüred. V.: Drabon. Balatonfüredi FC: Iváncsics – Farkas, Tóth L., Imre, Markó, Sárossy, Mayer (Schmidt, 85.), Burucz, Szabó B. (Berzsenyi, 77.), Tóth G. (Rédling, 85.), Irmes (Kalmár, 77.). Edző: Szabados Tamás.

Bicskei TC: Illés – Gaszner, Száhl, Sóron, Tifán-Péter (Dulló, 77.), Szontagh (Márkus, 85.), Szalai (Lakatos, 85.), Hirman (Varga B., 77.), Tischler (Schildkraut, 55.), Bozsoki, Molnár S. Edző: Csordás Csaba.

Gólszerző: Molnár S. (öngól, 38.), ill. Szalai (8.), Hirman (61.).

A Bicske győzelmével átvette a vezetést a tabellán, a fürediek a 13. helyet foglalják el.

A 4.percben egyértelmű hazai büntetőt nem ítélt meg a játékvezető.
A 8. percben Sóron visszagurítását Szalai gyengén lőtte kapufára, a visszapattanó labda Iváncsics hátáról került a hálóba, 0-1.
A 26. percben Irmes került ígéretes helyzetbe, de a kirepülő Illés kapus hárított.
A 38. percben Sárossy éles beadásába beleérő Molnár lábáról a bal felső sarokba vágódott a labda, öngól, 1-1.
A második játékrészben a játék képe semmit sem változott, gyűrték egymást az ellenfelek, kevés eredménnyel.
A 61. percben egy baloldali vendégakció beadással végződött, a hazai védelem tétovázott, s az ott ólálkodó Hirman a hosszú sarokba fejelt, 1-2.
A 83. percben Kalmár már mindenkit átjátszott, 10 méteres lövése 5 centiméterre ment el a jobb kapufától. Óriási lehetőség maradt ki.
Az eléggé bátortalanul játszó BFC ellen, nagy szerencsével és segítséggel nyert a gyengén futballozó bicskei gárda.
Tudósított: Fülöp Zoltán.
Szabados Tamás: - Úgy érzem, hogy a mai napon megloptak minket.

Legközelebb, szeptember 22-én Dorogon lép pályára a Balatonfüredi FC.

Az állás, NB III északnyugati csoport: 1. Bicskei TC 18 pont, 2. Érdi VSE 16, 3. Veszprém 16, 4. Újpest II 12, ...13. Balatonfüredi FC 5.