Három bajnoki cím

2024.07.03. 14:00

„Bezöldült” a dobogó 1500 méteren

Nyolc érmet, köztük három bajnoki címet ünnepelhettek a veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) kiválóságai a 129. Atlétikai Magyar Bajnokságon.

Veol.hu

Június utolsó hétvégéjén Budapest adott otthont a 129. Atlétikai Magyar Bajnokságnak. A veszprémi SVSE kiválóságai összesen nyolc érmet szereztek. Közülük bajnoki címet vehetett át Kéri Bianka (800 méter), Kovács Ferenc Soma (1500 méter), Szögi István Dániel (5000 méter).

"Bezöldült" az 1500 méteres síkfutás dobogója, Kovács Ferenc Soma, Szögi István és Szirbek Albert mellett Tóthné Stupián Anikó edző, klubvezető

Szombaton 1500 méteres síkfutásban született óriási SVSE-siker, hiszen az egész dobogó „bezöldült” a férfiaknál. Kovács Ferenc Soma 3:47.17-es időeredménnyel nem talált legyőzőre, mögötte Szögi István 3:47.72-vel ért célba, míg a bronzérmet Szirbek Albert vehette át 3:49.05-tel. A versenyszámban volt érdekelt Furda Botond is, aki 4:07.79-cel zárt. A nőknél Derdák Sára 4:25.76-tal lépett a dobogó harmadik fokára.

Az első versenynapon 400 méteren lépett pályára Besenyődi Petra (56.00, egyéni csúcs), Felber Kata Zselyke (58.89), Ádám Hanna (58.95, egyéni csúcs) és Béry Bálint (51.00). Nagy Nóra 3000 méteres akadályfutásban a negyedik pozícióban ért be 11:42.09-es idővel.

Másnap a 800 méteres síkfutók kezdték az éremhalmozást. Kéri Bianka 2:05.06-tal szerezte meg a bajnoki címet, míg a férfiaknál Kovács Ferenc Soma 1:50.43-mal a harmadik helyen zárt. 5000 méteres síkfutásban Szögi István Dániel nyakába került az aranyérem (14:11.17). A nyolcadik érmet pedig a női 4x400 méteres váltócsapat (Ádám Hanna, Felber Kata Zselyke, Besenyődi Petra, Kéri Bianka) vette át 3:46.42-vel.

A veszprémiek 4x400 méteres váltócsapata (Ádám Hanna, Felber Kata Zselyke, Besenyődi Petra, Kéri Bianka) szintén érmet szerzett, második lett az ob-n

Vasárnap 200 méteren rajthoz állt Besenyődi Petra, aki a döntőben 24.59-cel a hatodik lett. Derdák Sára (2:12.14), Felber Kata Zselyke (2:16.84) és Mező Zsófia (2:28.12) 800 méter síkfutásban voltak érdekeltek. A férfiaknál a kétkörös versenyben szurkolhattunk Babics Marcellnek is (1:53.28). A nap végén a gátfutóké volt a főszerep: Felber Farkas Ákos 110 méteren 14.37-es egyéni csúccsal jutott a döntőbe, ahol tovább javítva azt, 14.12-vel a negyedik helyen zárta a versenyt.