Kosárlabda NB I/B

2024.05.13. 07:17

Nincs miért szégyenkezniük (képgaléria)

Negyedik helyen végzett a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Zöld csoportban, miután hazai pályán elvesztette a harmadik pozícióért kiírt párharc mindent eldöntő csatáját.

Király Ferenc

Veszprém Kosárlabda Klub–SMAFC 1860 Soproni Egyetem 87-101 (21-23, 25-32, 15-27, 26-19)

Veszprém, 300 néző. Vezette: Jakab, Kéri, Gombos.

Veszprém: Szabó 7/3, Madár 14/6, Varga 8/6, Takács 5/3, Moore 33/9. Csere: Popadic 15/9, Prodanovic 5/3, Krkljes, Szeifert, Birkás. Edző: Alex Geddes.

Sopron: Csendes, Tóth 8/6, Csátaljay 2, Schöll 24/3, Bakk 12/3. Csere: Flasár 14, Rátvay 3/3, Soós 11/9, Kovács, Réti, Meszlényi 27/12. Edző: Farkas Dávid.

Izgalmasan alakult a két győzelemig tartó széria harmadik, egyúttal utolsó mérkőzésének első negyede (12-12). Noha rendszerint a vendégeknél volt az előny, a hazaiak rendre egyenlítettek (19-19), aztán a rivális a következő játékrészben mindinkább magához ragadta a kezdeményezést (25-31), Geddes edző a 14. percben időt is kért (27-36). A nagyszünet előtt Moore villanásainak köszönhetően felzárkózott a VKK (40-46), amely a fordulás után sem védekezett jól (46-55), az ellenfél csinált egy nulla–nyolcas sorozatot (48-65), mígnem a 27. percben eldőlni látszott a találkozó (57-77). Madárék később faragtak a hátrányukon (71-87), sikerült 13 pontnyi különbségre feljönniük (76-89), de a SMAFC nem tört meg (79-95), és megérdemelten szerezte meg a bronzérmet.

Alex Geddes: Az egész szezonban azzal küzdöttünk, hogy valamiképpen kontrolláljuk a „festéket”, ma is több lehetőséggel próbálkoztunk, de nem sikerült megoldanunk a helyzetet: a legjobb játékosaival felálló ellenfelünk könnyen bejátszotta a labdákat ebbe a pozícióba. Mostantól a következő idény feladataira összpontosítunk, így megpróbálunk összeállítani egy olyan csapatot, amely jövőre bajnokságot nyerhet.