Kézilabda NB I/B

2024.04.22. 16:19

Élesék nem bírtak a feljutóval

A Fejér-B.Á.L. Veszprém korosztályos csapata nem bírt az NB I/B listavezetőjével és hazai pályán nagy arányú vereséget szenvedett el. A Veszprém Handball Acedemy U21 és a KK Ajka is sikerrel zárta az elmúlt hétvégét.

Rákosmente KK–Veszprém Handball Academy U21 24-28 (9-10)
Budapest, 300 néző. V.: Csuka, Kocsis
Rákosmente: Misinszki, Andorka (kapusok), Tóth Sz. 4, Edényi 2, Hódi, Szabolcsi 1, Várszegi 7 (2), Burony 1, Fekete, Török Ád. 2 (1), Fidel 1, Bóka, Török Ák., Mándy 4, Hrabák 2, Szamos. Edző: Őze Beáta
Veszprém: Tóth, Győri, Reidmar (kapusok), Jajic, Czabula 4 (3), Füry 1, Szabó 1, Hoffmann, Apró 1, Végh 2, Bőti 3, Balogh 3, Bene 4, Viski 3, Barna 6, Sisa. Edző: Dinko Dankovics.
Kiállítások: 6, ill. 20 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3.

Szoros fej fej melletti küzdelem jellemezte a találkozó első félidejét. Pihenőre 9-10-es részeredménnyel vonulhattak a felek. A szusszanás után a veszprémiek kezdtek el dominálni, amire nem talált ellenszert a Rákosmente. Az 52. percben 17-24 szerepelt a táblán. A hajrában ugyan kozmetikázott az eredményen a hazai alakulat, de a Veszprém magabiztos négy gólos sikert aratott. Dinko Dankovics tanítványai jelenleg a bajnokság második helyén állnak 41 egységgel.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 – Győri ETO-UNI 23-37 (14-18)
Veszprém, 120 néző. V.: Budai-Bock, Wenzel.
Veszprém: László, Kaiser (kapusok), Fink-Radó 1, Fercsik 3, Gulyás M. 4 (1), Pintér 1 (1), Szucsik 2, Poharánszki 2, Majczán 7, Rubos 2, Szabadi 1. Edző: Éles József.
Győr: Varga, Pásztor (kapusok), Koncz 2, Lang 6, Ásványi 1, Nagy 3, Kathi 8, Kurucz 1, Sövegjártó 1, Paár 5 (1), Radvánszki 2, Bali 3, Szabados 4, Szabó 1. Edző: Bencze József
Kiállítások: 0, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1.

Nem kezdett rosszul Éles József csapata. Ugyan a biztos feljutó győrieknél volt az előny, de a bakonyiak nem engedték meglépni a vendégeket. Az első játékrész végéhez közeledve a listavezető ritmust váltott, és végül négy gólos előnyt kiharcolva mehetett pihenőre. A fordulás után sem vett visszább a Rába-parti együttes, és hamar pontot tett a találkozó végére. A Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 jelenleg a tabella 14. helyén áll az NB I/B-ben.

Az ajkaiak a hatodik helyen állnak a pontvadászatban
Archív fotó: Gyarmati László

Budai Farkasok-KK Ajka 23-26 (12-15)

Budaörs, 100 néző. V.: Héjja, Kónya.

Budaörs: Lakatos, Tóth (kapusok), Szeitl 3, Nagy-Jávori, Csányi 2, Puskás, Horváth, Vuleta 3, Pintér 2, Szövérdffy, Csengeri, Bodnár 1, Kovács 6, Fekete 1, Hutvágner, Kende 2. Edző: Kiss Szilárd.

Ajka: Baracskai, Tatai (kapusok), Bodnár 4, Jávor 3, Tóth, Kovács, Gyene 8 (5), Rosta 3, Nagy 1, John 3, Dobos, Breuer 3, Forgács, Ernei, Horváth, Perczel 2. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 1/0, ill. 5/5.

A tavalyi szezonban még az első osztályban vitézkedő Farkasok ellen nagyszerűen kezdett a Velky legénység, tíz percnyi játék után 2-5 szerepelt a táblán. A hazaiak mestere azonnal időt is kért, ami után sikerült kiegyenlíteniük az állást (8-8). A vendégek újra ütemet váltottak és Gyene vezérletével három gólos előnyt szereztek a szünetre. A folytatásban állva hagyta ellenfelét az ajkai csapat és pillanatok alatt hat gólos lett a különbség (13-19). A Farkasok edzője ismét időkéréssel próbálkozott, amiből jól jöttek ki a vendéglátók és két gólra felzárkóztak (18-20). Az ajkai kapuban Baracskai remekül védett és újra meglépett ellenfelétől a vendég csapat (18-23). A hazai pálya előnyét élvező budaörsiek újra szorossá tették a mérkőzést és sikerült egy gólra felzárkózniuk (23-24). A hajrá izgalmasan alakult, de az ajkai fiúk már nem engedték ki a kezükből a két pontot és még két góllal bebiztosították a győzelmüket.