Izgalmas mérkőzés

2023.09.24. 07:06

Veszprémi vereség a kosárlabda rajton

Egy drámaian izgalmas mérkőzésen vereséget szenvedett a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Zöld-csoport nyitányán.

Király Ferenc

Fotó: Fülöp Ildikó

Veszprém Kosárlabda Klub–Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 83-85 (26-13, 23-23, 20-26, 14-23)

Veszprém, 250 néző. Vezette: Esztergályos, Csák, Magyari.

Veszprém: Prodanovic 13/9, Varga 2, Madár 16/15, Szabó 15/3, Fábián 14. Csere: Takács 10/6, Szeifert, Végh 2, Birkás 11/3. Edző: Alex Geddes.

Tiszaújváros: Csák 13/3, Bán 7/3, Okoh 10, Kocsis 2, Lakatos 10/6. Csere: Orliczki 7, Kiss 4, Gáspár 20/6, Molnár 3, Kovács 9. Edző: Lekli József.

A hazaiak a rajton nem számíthattak az év végéig eltiltott Ratianira, de jól védekezve pompásan kezdték a bajnokit (22-11) és később még mélyebb hullámvölgybe taszították a tavaszi bronzérmest (45-24). A szünetben már „csak” 13 pont volt az előnyük (49-36), az ellenfél fokozatosan csökkentette a hátrányát (62-60), és a 38. percben hosszú idő, 5-6 után átvette a vezetést (74-75), így végül maguk javára fordították a találkozót.

Alex Geddes: Amit előzetesen kértem a fiúktól, azt megvalósították a pályán, ezért a derbit – amin végig volt sanszunk a győzelemre – összességében pozitívnak látom. A vereség persze csalódás, ám a teljesítményünkkel elégedett vagyok, megmutattuk, hogy van bennünk potenciál.