Balatonalmádi

2018.12.12. 10:36

Hat úszóérem Szombathelyről

Kilenc úszót indított a Vidra SE a nemrégiben megrendezett szombathelyi Claudius Kupán, akik szép eredményekkel tértek haza.

A Vidra SE úszói remekül teljesítettek a szombathelyi megmérettetésen Fotó: Vidra SE

A tizenhatodik alkalommal lebonyolított úszóversenyre több mint négyszáz sportoló adta le a nevezését. A Vidra SE-t Kenyeres Tibor vezetőedző irányításával Csempesz Lara, Farkas Luca, Kiss Luca, Nagy Emma, Fried Levente, Kovács Zsombor, Kiss Csanád, Szántó Benedek, Szántó Dániel képviselte.

A Vidra SE úszói remekül teljesítettek a szombathelyi megmérettetésen
Fotó: Vidra SE

A remek egyéni eredmények mellett hat érmes helyezést értek el az almádi klub ifjú sportolói. Szántó Benedek négy érmet is szerzett, 200 vegyesen utolérhetetlen volt, aranyérmet nyert, míg 200 háton, 200 mellen, 400 vegyesen bronzérmet vehetett át.

Szántó Dániel 100 gyorson volt a leggyorsabb, 200 mellen másodikként csapott célba.

Kenyeres Tibor vezetőedző szerint a felkészülés jó irányba halad, és szépen fejlődnek a versenyzői.