Internetes csalás

Tegnap, 7:00

Több mint 17 milliót bukott a bakonyi férfi, aki hitt a mesében

Több mint 17 millió forintjába került egy Zirc környéki férfinak, hogy meggondolatlanul vágott bele egy mesés hozamot ígérő befektetésbe. Szinte az ablakon dobta ki ezt a pénzt a rendőrség tájékoztatása szerint. A tanulság az, hogy ami túl szép, az nem is igaz, ám érdemes megismerni a csalók trükkjeit, amik kiderülnek a pórul járt bakonyi történetéből.

Rimányi Zita

Szinte hihetetlennek tűnik az eset, amiben még dollárt is elutalt a csalóknak a bakonyi férfi, aki bottal ütheti a pénze nyomát. Legalábbis egyelőre úgy tűnik. A rendőrség felületén megjelent tájékoztatás szerint internetes csalók áldozata lett. A neten böngészve mesés befektetés keltette fel a figyelmét. A hirdetésben álomszerű hozamot biztosító lehetőséget ígértek, tőzsdei kereskedésre hivatkoztak.

Rendőrség az interneten – A nyomozóhatóság az online bűnözés eseteire is igyekszik felhívni a figyelmet, sokat veszíthet, aki ezt nem veszi komolyan
Rendőrség az interneten – A nyomozóhatóság az online bűnözés eseteire is igyekszik felhívni a figyelmet, sokat veszíthet, aki ezt nem veszi komolyan
Forrás: Pixabay

A lapunkban már többször megjelentetett fogyasztóvédelmi tanácsok alapján ismertetjük lépésről lépésre, hol követett el hibákat az áldozat. 

A bakonyi férfi regisztrálta adatait – ez volt az első hiba –, és hamarosan csörgött is a telefonja. Egy készséges ügyintéző elmondta neki, hogy először is 250 dollárt kell regisztrációs díjként befizetnie, és az újabb mesés ígéret szerint ezután kezdődhetett volna el az igazán nagy üzlet lebonyolítása. Az volt a második hiba, hogy mindenféle ellentételezés, komolyabb igazolás nélkül ezt elhitte. Sajnos megtörtént az átutalás. Aztán ugyancsak telefonon keresztül megkérték, hogy telepítsen egy Trader nevű alkalmazást. Pedig köztudott, hogy az ismeretlen alkalmazások telepítése veszélyes.  

Az áldozatot különböző jogcímeken, például értékbiztosítás és valutaadó befizetése címén további milliós nagyságrendű összegek átutalására vették rá. Amikor jelezte, hogy nem kíván további összegeket utalni, azzal fenyegették, hogy törlik a tőzsdeszámláját és az összes pénzét elveszti. Amikor rájött, hogy pénze csalókhoz került, következett a rendőrségi feljelentés. Bankszámláját letiltotta és 17,5 millió forint kárt jelölt meg.

Kezelje mindig fenntartásokkal a túl vonzó ajánlatokat az online térben! Befektetés esetén mindig ismert, megbízható szolgáltatót válasszon!

Rendőrség – A nyomozóhatóság tanácsaival megelőzhető a veszteség

A rendőrség szerint a bakonyi férfi nem ismerte fel időben az online csalás jeleit. Online hirdetések esetén eleve óvatosnak kell lenni, sokszor azok gyorsan eltűnnek minden felületről – ezt már szintén többször megírtuk, fogyasztóvédők tanácsai, károsultak keserű tapasztalatai alapján.

Befektetést csak megbízható és megfelelő engedéllyel rendelkező pénzügyi szolgáltatóknál szabad elhelyezni. Az online térben bárki adhat fel hirdetést, annak valóságtartalmát senki nem ellenőrzi. A csalók a meggyőzés érdekében mindig mesés, legális befektetésekkel elérhetetlen mértékű hozamot ígérnek, amit nyilvánvalóan nem tudnak teljesíteni.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában