Óriási fölényben játszottak a hollandok

2024.07.02. 17:30

Elsöprő holland siker! Gakpo és Malen góljaival simán verte az Oranje Romániát

A gólkülönbség is jól mutatja, hogy mekkora differencia volt Románia és Hollandia között játékban a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

Kvanduk Bence

Gakpo meglepte a román védőket

Fotó: Dean Mouhtaropoulos

Labdarúgó Európa-bajnokság
Nyolcaddöntő
ROMÁNIA–HOLLANDIA 0–3 (0–1)
München, Allianz Arena, 65 012 néző. Vezette: Felix Zwayer (német)
ROMÁNIA: Nita – Ratiu, Dragusin, Burca, Mogos (Racovitan, 38.) – M. Marin (Cicaldau, 72.) – Man, Stanciu (Olaru, 88.), R. Marin, Hagi (Alibec, 72.) – Dragus (Mihaila, 72.). Szövetségi kapitány: Edward Iordanescu.
HOLLANDIA: Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake (van de Ven, 69.) – Schouten (Veerman, 69.), X. Simons, Reijnders – Bergwijn (Malen, a szünetben), Depay (Blind, 90+2.), Gakpo (Weghorst, 84.). Szövetségi kapitány: Ronald Koeman.
Gólszerzők: Gakpo (20), Malen (83.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első negyed órát követően kijött a tudásbeli különbség Románia és Hollandia között a labdarúgó Európa-bajnokság utolsó előtti nyolcaddöntőjében. Az Oranje szép lassan kezdte betolni kapuja elé a románokat, s ennek a 20. percben meg is lett az eredménye egy egyéni villanásnak köszönhetően. Gakpo kapott labdát a bal szélen. A támadó rávezette Ratiura a labdát, majd amikor belépett a tizenhatoson belülre 13 méterre az alapvonaltól, megcélozta a rövid alsó sarkot, s be is talált.

A gólt követően még nagyobb fölénybe került a holland válogatott, s Xavi Simons könnyedén megszerezhette volna a másodikat, de őt is annyira meglepte, hogy mennyire egyedül maradt a tizenegyesponton, hogy addig várt, amíg a védők nem tudtak blokkolni.

A fordulást követően aztán egy jobbról érkező beadást követően Gakpo két méterről betalált, de ezt a gólt a VAR érvénytelenítette.

A 83. percben aztán a hollandok lezárták az érdemi kérdéseket. Gakpo passzából Malennek pár méterről csak az üres kapuba kellett pöckölnie. Az utolsó pillanatokban aztán ő egy kontra végén ismét betalált 15 méterről.

A háromgólos különbség jól mutatja az együttesek közti differenciát. A 24 holland lövésre 5 román jutott.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy Románia vagy Hollandia folytathatja-e az útját.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük, hogy velünk szurkoltak!

90+3. perc: GÓÓÓL! Gyors kontrát vezetett Hollandia, s Malen megszerezte tizenöt méterről a második találatát is! 0–3

90+2. perc: Még egyet cseréltek a hollandok is. Depayt Blind váltotta.

88. perc: Cseréltek a románok! Stanciut Olaru váltotta.

84. perc: Cseréltek a hollandok! Gakpót Weghorst váltotta.

83. perc: GÓÓÓÓÓL! Megvan a második holland találat! Gakpo lapos centerezését méterekről az üres kapuba kellett csak pöccintenie Malennek. 0–2

81. perc: Sárga lap! Stanciu reklamálásért kapta.

80. perc: Malen egy szép csellel indult meg a felezőtől, befelé tört, de passza nem volt tökéletes a tizenhatos előterében, így egy védő bele tudott vetődni Gakpo lövésébe.

78. perc: Sárga lap! Dumfries kapta időhúzásért.

73. perc: Van de Ven vett át nagyszerűen egy passzt a tizenhatoson belül, de lövése elsuhant a kapufa mellett.

72. perc: Hármas román csere. Hagi, Dragus és Marius Marin helyett Alibec, Mihaila és Cicaldu folytatja.

69. perc: Kettős holland csere. Ake és Schouten ment le, Veerman és van de Ven folytatja.

68. perc: Sárga lap! Marius Marin lépett be elkésve.

63. perc: Egy jobbról érkező beadás csorgott le a védőkről, Gakpo két méterről a léc alá lőtt, de a videobíró beavatkozott, lesen volt a támadó.

62. perc: Gakpo rohamozott középen, de erős lövését Nita védte.

58. perc: Van Dijk fejelt kapufát egy holland szöglet után. Ha egy kicsit pontosabban bólint, Nita nem érhette volna el a labdát.

53. perc: Depayhoz került a labda az ötösön egy megpattanó beadás után, de a holland csatár lövésébe Ratiu bele tudott lépni.

50. perc: Reijnders száguldott előre középen, de lövésébe egy védő bele tudott vetődni.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Bergwijnt Malen váltotta a hollandoknál a szünetben.

45+4. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc: Dumfries találta meg Xavi Simonst a tizenegyespontnál, de addig táncolt vele, hogy odaértek a védők, és már csak mellé tudott gurítani.

38. perc: Kényszerű csere Romániánál! Mogos helyett Racovitan érkezett.

31. perc: Dumfries jobbról érkező beadásába Dragusin csúszott bele óriásit mentve.

20. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Hollandia! Gakpo cselezett befelé a bal oldalról majd 13 méterről, szinte a tizenhatos vonalról kilőtte a jobb alsót. 0–1

14. perc: Man indult meg a jobb oldalról befelé, 17 méterről ballal vette célba a kaput, de nem volt elég pontos.

3. perc: Hagi maradt lenn a földön, a fején próbálják elállítani a vérzést.

1. perc: Elkezdődött a meccs! A kékben lévő hollandok indították útjára a labdát. Románia citromsárgában a pályán.

17:41 – A narancs had is megindult korábban a stadion felé

17:40 – Készülnek már a főszereplők

17:38 – Két helyen variáltak a románok

A román szövetségi kapitány az eltiltott Bancu helyett Mogost, míg Coman helyett Mant nevezte ezúttal a kezdőbe.

17:35 – Hármat változtattak a hollandok

Az osztrákok elleni vereséget követően három helyen változtatott Ronald Koeman. Geertruida, Veerman és Malen került ki a kezdőből, Dumfries, Xavi Simons és Bergwijn játszik helyettük.