2009.04.18. 04:06
Hányan vagyunk?
Csendes, kertes, családi házas övezet a miénk és majdnem minden portán van legalább egy kutya. Természetesen nekünk is van egy igazi vérebünk - törpe spitz. Ám amíg esténként hazajutok hozzá, számos feladatom van.
A buszról leszállva ott vár az első kert sarkában a Berci. Egy hatalmas fekete snauzer. Még oda se értem a kerítéshez, már dugja ki a pofácskáját. De nem ám csak egyszeri simogatásra, kettőnk szokásjoga szerint ez három fázisban zajlik.
Teli tatyók le a földre, simogatás a kerítés elején, a közepén, a végén. Aztán jön a búcsú. Szatyrok föl, de átellenben már vár Rexi, a drótszőrű fajtátlan, ámde imádnivaló.
A sajátjaim mellett az utca összes kutyája, cicája a szívemhez nőtt
(Fotó: archív)
Már kicsit idősebb, ezért méltóságosabb is, nem hamarkodja el, de kiköveteli a kényeztetést. S mert megszokta, hogy időnként megkapja tőlem a felvágottak maradékát már elszemtelenedett, mert a párizsit finnyáskodva fogadja.
Mellette Negro (nekem Negrito) csahol őrülten, féltékeny szegénykém. Az ő esetében még csak tippelni sem lehet, hogy mifélék lehettek az ősei. Tök mindegy, a lényeg, hogy vár.
Csak akkor hagyja abba fülsüketítő szemrehányását, ha odaérek hozzá. Mindeközben persze a cuccok le és föl. Neki is adok, de olyan mohó, hogy csak kis adagokban etetem, nehogy a torkán akadjon egy falat.
Na jó, eljutottam Negritóig, de akkorra már a három macskám is megneszelte a lépteimet.
A mindig magasba tartott, cirkáló farkú, grafitszürke befogadott Lucám, a hófehér Alexem s a legújabb kéretlen cirmos, egy kezelhetetlen, harcias kedvű vadóc, akit rókára emlékeztető farka miatt Lompos névre kereszteltem, már méltóságteljesen ott lépked a lá-bam előtt, mögött, mintegy beintve a kerítések mögött őrjöngő kutyáknak.
Bármilyen furcsa, a cicák vannak birtokon belül. Még hátra van Morzsi, a karamellszínű spánielkeverék.
Vele köt össze a legrégibb intim barátság. Nem követelőzik, nem ugat, mi igazi barátok vagyunk hangok nélkül is. Imádja, ha vakargatom a selymes szőrét, dugja a nyakát, a hátát és a farka tövét is. Neki válogatott finomságokat szoktam vinni, ha van.
Még nem számoltam ki, időben mennyit jelent nekem ez a rituálé naponta. De megéri. Miután hazaértem, holtfáradtan beesek az ajtón, a szobában már ugrálva vár a kutyám, Suzy. A sajátom.
Még várnia kell, a macskákat kell először megetetni, aztán kerül ő sorra. Miután a család minden tagja elköltötte a vacsoráját, jöhet az elmaradhatatlan viki-vaki, simi-mimi.
Előtte félálomban dobálom még neki néhányszor a labdáját, majd többször is végigmasszírozom. Igényét úgy jelzi, hogy szorosan a karom mellé vagy a hasamhoz fekszik a szőnyegen, és addig nem tágít, amíg meg nem kapja az adagját.
Csak akkor mondhatom, hogy vége a napnak, amikor ő elnyúlik a kosarában, jelezvén, egyelőre elég. Akkor most hányan vannak, vagyunk?
Bocsánat, ha egy-két alkalmi kutyust kihagytam.
Csatlakozzon közösségi portálunk, az klubjához, s mesélje el Ön is érdekes történeteit, töltsön fel fotót kedvencéről, s vitassa meg a gondokat más állatbarátokkal.
Kedvencek a ház körül rovatunkba beérkezett fotókból készült képgaléria megtekintéséhez kattintson IDE.