2014.04.28. 14:15

Kettős vereség kosárlabdában

Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokság rájátszásában mindkét Veszprém megyei csapat vereséget szenvedett idegenben. A Motax Concordia Pápa hetedik, a Veszprémi ESC 14. a bajnokságban.

Király Ferenc

Eger–Pápa 81:73 (20:18, 24:17, 15:14, 22:24)
Eger, 150 néző. V.: Vida, Gyuris, Bagi.
Eger: Máté 30/6, Erdei 12/3, Jakab 12/3, Zsemlye 6, Garamvölgyi 4. Csere: Klepej 11/9, Szerdahelyi 3, Varga 3. Edző: Váczi Péter.
Motax Concordia: Simon 8/3, Henrik 8/6, Ács 22/3, Horváth A. 3, Keresztes 14. Csere: Jarosevits 12, Vajda, Perger 5/3, Rédei 1, Benedek. Edző: Vajda József.

A kezdést követően fej fej mellett haladtak a csapatok, mindkét alakulat jól játszott. A negyed végére a hazaiak szereztek előnyt, amit a fél-időig tovább növeltek. A szünetben 44:35 volt az állás. Az újrakezdés után a vendégek igyekeztek felzárkózni, miközben mindkét oldalon rengeteg személyi hibát fújtak a játékvezetők. Az utolsó negyedben alapvetően nem változott az eredmény.

A VESC idegenben kikapott (Fotó: Penovác Károly)

Salgótarján–VESC 86:79 (24:15, 19:13, 20:23, 23:28)
Salgótarján, 200 néző. V.: Torzsa, Balogh, Kisházi.
Salgótarján: Madár 17/15, Se-bők 24/9, Rácz, Schéda 8/6, Gorski 17. Csere: Oluic 19/9, Czuprák, Stork, Dániel 1. Edző: Kis Sándor.
Veszprém: Oltárczy 11/9, Nagy 5/3, Szlávik 21/6, Czakó 2, Takács 7. Csere: Vertetics 20/9, Kelemen 3, Kováts 5, Bagó 5/3. Edző: Petőfi Áron.

A hazaiak 9:0-val nyitottak. Az állva hagyott VESC a folytatásban sem játszott Petőfi edző elképzelései szerint, néha próbáltak felzárkózni. Erre kevés lehetőségük volt, mert ha kicsit közelebb kerültek, a rivális rendre előhúzott a cilinderéből néhány eredményes távoli dobást (34:18). Szünet után hasonló forgatókönyvből dolgoztak a felek.