2014.02.24. 13:40

A Pápa kikapott Bonyhádon

Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokságban a Veszprém után a Motax Concordia Pápa ellen is győzött a listavezető, megőrizve első helyét a tabellán.

Novothny Ottó

Bonyhád–Pápa 91:71 (25:21, 18:22, 24:18, 24:10)
Bonyhád, 200 néző. V.: Gelencsér, Praksch, Vétek.
Bonyhád: Horváth B. 26/18, Faragó 32/9, Tömösváry 13/6, Hegedűs 3, Kovács B. 2. Csere: Rutkai 3, Gébert 8/6, Panta 4. Edző: Morgen Frigyes.
Pápa: Kálmán 23/3, Keresztes 16, Simon 6, Ács 6/6, Horváth A. 6/6. Csere: Jarosevits, Rédei 6, Horváth K. 5, Perger 3/3, Farkas, Benedek. Edző: Vajda József.

Tartalékosan léptek pályára a vendégek, ennek ellenére jó játék alakult ki, a csapatok fej fej mellett haladtak, 7. perc, 18:17. A folytatásban is maradt a magas színvonal, a résztvevők eredményesen támadtak és keményen védekeztek. A második negyedben a pápaiak fordítottak, 14. perc, 30:33. A házigazdák nagyobb sebességre kapcsoltak, így a félidőben még semmi nem dőlt el, 43:43.

A hosszabb pihenőt követően a hazaiak akarata jobban érvényesült, 26. perc, 59:53. Az utolsó negyedben aztán eldőlt a harc, a 34. percben még nyílt volt a mérkőzés, 74:66. A végjátékban a bonyhádiak erőfölénye és nagyobb tudása érvényesült.

A vendégek 35 percig tudták tartani a lépést, a Bonyhád a hazai pálya előnyeit kihasználva diadalmaskodott.

Vajda József: – Akik ott voltak, mindent megtették a sikerért. Köszönöm a hozzáállásukat, emelt fővel jöhettünk haza.