2017.04.04. 18:25

Megvédte Eb-címét Németh Zsanett

Berhida, Szombathely - Megvédte U-23-as Európa-bajnoki címét a Berhidáról induló birkózó hölgy.

Németh Zsanett 75 kg-os súlycsoportban lett első a Szombathelyen rendezett viadalon. Az Újpest sportolója, aki Berhidán kezdte pályafutását (Nesó Sándor volt a nevelőedzője), döcögősen rajtolt az Eb-n, azonban hátrányból legyőzte spanyol vetélytársát.

A folytatásban a németek Eb-ezüstérmesét is két vállra fektette a riói olimpián is szőnyegre lépő kiválóság. Németh a fináléban fehérorosz ellenfelet győzött le 7:3-ra, s ezzel megvédte U-23-as Európa-bajnoki címét.

Németh Zsanett Nesó Sándorral (jobbra) és Rupp Józseffel Fotó: Berhi BSE

Németh Zsanett pályafutása harmadik érmét szerezte világversenyen.

Magyarország két éremmel (egy-egy arany- és bronzmedália), valamint egy ötödik helyezéssel a hatodik helyen zárt a kontinenstorna csapatversenyében.