Telekom Veszprém

2015.02.22. 15:55

Kíméletlen Veszprém (Nyilatkozatokkal)

Veszprém - Ilyen arányú sikerre senki sem számított. Az MKB-MVM Veszprém a földbe döngölte a francia éllovast a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában - üzenve Európának számolni kell vele a Final Fourban is!

Montpellier AHB-MKB MVM Veszprém

20:34 (9:14)

Montpellier, 5000 néző. V.: Lopez, Ramirez (spanyolok).  Montpellier AHB: Siffert - Bonnefond 2, Borges 1, Tej 2, Fabregas, Dolenec 1, Gajic 3 (3). Csere: Losert, Mesnard (kapus),  Simonet 4, Kavticnik, Mackovsek 4, Laluska, Gutfreund 2, Saidani 1.  Edző: Patrice Cayaner. MKB-MVM Veszprém: Alilovic - Marguc 8 (4), Nagy 3, Lékai 2, Sulic 3, Ilic 4, Ugalde 2. Csere: Schuch, Gulyás 4, Jamali 2, Nilsson 3, Terzic, Ruesga 2, Iváncsik 1. Edző: Carlos Ortega.

Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 6, ill. 12 perc.

Ahogy arra számítani lehetett, a vádlisérüléssel bajlódó Chema Rodriguez maradt ki a veszprémiek keretéből. Először nevezték viszont a veszprémiek Bajnokok Ligája mérkőzésen a már teljesen egészséges Iman Jamalit.

Marguc góljával indult a tétnélküli derbi, amire Dolenec gyorsan válaszolt. Utoljára volt döntetlen az állás, ettől kezdve mindig a vendégek vezettek és tegyük hozzá megérdemelten.

A Veszprém gyorsan két gólos előnyhöz jutott (6. perc: 3:5), majd mindkét oldalon hosszú percekre leállt a gólgyártás. Hét ínséges perc után Ilic törte meg a jeget.

Alilovic bravúrt bravúrra halmozott, a 15. percben már a második büntetőt fogta meg. A vendégek szinte folyamatosan emberhátrányban játszottak, sőt Schuch a 18. percben kipontozódott, harmadik két perce után végleg kiállt. Ez sem szegte kedvét a bakonyiaknak, akik állandósították a három gólos differenciát. A félidő hajrájában aztán állva hagyta riválisát a Veszprém és a 30 perc végére alakult ki az eddigi legnagyobb különbség (9:14).

A folytatásban pedig már csak egy csapat volt a pályán. A magyar egység remekül védekezett, Alilovic is mindent megfogott, amit lehetett, elöl pedig mindenki szorgosan dolgozott. A Montpellier viszont akarat gyengén kézilabdázott, megnehezíteni sem tudta riválisa dolgát. A magyar szurkolók a 48. percben számolhattak tízet a hazaiakra (16:26), de ettől nemhogy felocsúdtak volna, inkább teljesen összeestek a franciák.

Fokozatosan nőtt a különbség és a Veszprém ilyen arányban is megérdemelten nyert. Ez a siker mindenképp figyelemre méltó, s Európának is azt üzeni, vigyázat, a Veszprém csúcsra tör, és senki sem állíthatja meg.

Élő közvetítésünk:

2. perc: 1:2 az állás. Marguc kezdte a gólgyártást, amire Dolenec válaszolt, aztán Ilic lőtt a kapuba.

3. perc: Gajic hetesét fogta Alilovic.

4. perc: Nagy növelte a különbséget, 1:3. Újabb hetest kapnak a franciák. Gajic másodszor már nem ront, 2:3.

5. perc: Lékai szerzett szép gólt, 2:4.

6. perc: Bonnefond szépített, 3:4. Kiállítás a Veszprémből, Schuch kapott két percet. Gulyás érkezik megkülönböztető mezben. Szép figura végén Ugalde eredményes, 3:5.

8. perc: Kiegészül a magyar csapat, de máris jöhetnek a franciák.

9. perc: A franciák passzívig támadnak. Jöhet a Veszprém.Lékai ellépte. Alilovic védte Gajic próbálkozását.

12. perc: Lassan hat perce nincs gól...

13. perc: Gajic robogott Alilovic felé, ám mellé dobja. Hét perc után Ilic eredményes, 3:6.

15. perc: Schuch kapott újabb két perces büntetést. Dolenec rutinosan eldobta magát. Kavticnik lövését is fogta Alilovic. Újabb két perces büntetés, Nagy mehet pihenni. Hetest is kapnak a franciák. Alilovic szenzációs, Kavticnik hetesét is kirúgta!

16. perc: Kettős hátrányban támadhat a bakonyi alakulat. Jól húzzák Ilicék az időt! Sulic visszajöhet. Ilic tizenkét méterről eresztett el egy lövést, Siffert védett.

17. perc: Simonet gyors lerohanás végén eredményes, 4:6.

18. perc: Lékai pazar passza után Sulic lövése landol a kapuban, 4:7. Schuch kipontozódott, megkapta harmadik két perces büntetését is. Mackovsek első labdaérintéséből szépít, 5:7.

19. perc: Gulyás megkülönböztető mezben 5:8. Nincs kapus, de Nagy visszér a hatosig és megfogta a franciák próbálkozását. Simonet lövését Alilovic már nem tudta védeni, 6:8.

20. perc: Remek befejezés Marguctól, 6:9. Simonet hagyott ki nagy helyzetet.

21. perc: Időt kér a Montpellier. A Veszprém szinte folyamatosan emberhátrányban játszik, de így is vezet magabiztosan.

22. perc: Gajic hetesből szépített, 7:9.

23. perc: Mackovsek villámgyors góllal egyre hozza fel övéit, 8:9.

24. perc: Nilsson harcolt ki hetest. Marguc pontosan végzi el a hetest, 8:10.

25. perc: Sulic jó védekezése után Lékai robogott végig, 8:11.

26. perc: Bonnefond szépített, 9:11.

27. perc: Lékai nagyszerűen játszotta meg Nilssont, aki ügyesen befordulva szerzett gólt, 9:12. Alilovic véd. Gulyás érkezett Nagy helyére.

28. perc: Lékait ütötte agyon Fabregas, két perc a jutalma. Klasszikus veszprémi figura végén Ilic talált be, 9:13.

29. perc: Alilovic újra a helyén. Gajic kapott két percet szándékos láb után.

30. perc: Elrontotta a támadást az MKB-MVM. A Montpelleir is, aztán Nilsson ziccerével alakult ki a legnagyobb különbség, 9:14.

31. perc: Nagy szerzett labdát, majd a kapuig meg sem állt, 9:15. Tej fordult be, 10:15.

32. perc: Nagy hát mögötti passza után Gulyás eredményes, 10:16.

34. perc: Simonet parádés gólt szerzett kínaiból, hát mögött, 11:16.

35. perc: Sulic harcolt ki hetest. Marguc értékesíti, 11:17.

36. perc: Ilic növeli újra hétre a különbséget, 11:18.

37. perc: Az argentin Simonet cikázott át a védelmen, 12:18. Gulyás remek formában, 12:19.

38. perc: Tej gólját jegyezhettük fel, 13:19.

39. perc: Villámgyors veszprémi támadás végén Gulyás pörgette be a labdát a francia kapuba, 13:20.

40. perc: Mackovsek gólját jegyezhettük fel, 14:20. Tej kapott két percet. Nagy bombázott a kapuba, 14:21.

41. perc: Gulyás szerzett labdát, Ugalde indításgóljával már 14:22. A franciák időt kérnek.

43. perc: Mackovsek hozta közelebb övéit, 15:22. Sulic harcolt ki hetest. Marguc ezt is bedobta, 15:23. Laluska Balázs is feltűnik a franciáknál.

45. perc: Dolenec ment bele Ugaldeba. Az ellentámadás végén Sulic eredményes, 15:24.

47. perc: Terzic kapott két percet. Borges lőtt a szélről gólt, 16:24.

48. perc: Sulic indult, 16:25. Aztán Marguc ziccerével már tíz közte a különbség, 16:26.

49. perc: Borges ziccerét hárította Alilovic.

50. perc: Marguc hetesével 11 gól van a két csapat között, 16:27. Patrice Cayaner ki is kéri az idejét! Ekkora különbségre senki sem számított.

51. perc: Ruesga cikázott végig a kapuig, 16:28.

52. perc: Nilsson szerzett újabb gólt, 16:29.

53. perc: Terzic kapott két perces büntetést. Gutfreund használta ki az emberelőnyt, 17:29.

54. perc: Jamali szerezte meg első BL gólját, 17:30. Iváncsik ziccerével, 17:31. Döbbenetes különbség, a franciák teljesen feladták a meccset.

55. perc: Hetest kapnak a franciák. Gajic belőtte, 18:31. Marguc újabb góljával már 18:32. A francia nézők némán ülnek a csarnokban.

57. perc: Saidani is megszerezte első találatát, 19:32. Gutfreund is betalált, 20:32.

58. perc: Jamali bombájával 20:33.

59. perc: Ruesga könnyedén tört be, 20:34.

60. perc: Hetest kapnak a franciák. Alilovic eszén nem tud túljárni Gajic.