Kosárlabda

2014.11.30. 13:35

Veszprém - Győr: 5 másodpercen múlt minden

Kováts Viktor utolsó előtti pillanatban szerzett triplájával egy ponttal ugyan, de nyerni tudott a Veszprém egykori edzője, Molnár István csapata, a Győr ellen (64:63).

Veszprém - Győri KC 64:63 (24:20, 14:19, 14:8, 12:16)

Veszprém, 400 néző. Vezette: Bognár, Török, dr. Magyari. HOYA Pannon Egyetem Veszprém: Vertetics 20/3, Kováts 6/6, Novák P. 1, Kámán 9/3, Farkas 23/3. Csere: Nagy, Czakó 2, Sipos, Kelemen 3, Novák B., Gáll, Oltárczy. Edző: Petőfi Áron. Győr: Káli 2, Márkus 17/3, Gaál 16/6, Horváth 2, Gombás 10/3. Csere: Baruta 8/6, Hlinyánszky 3/3, Daru 3, Erdész, Papp 2. Edző: Molnár István.

Ugyan az első hazai kosárra két percet kellett várni, de a negyed feléhez érkezve már veszprémi előnyt mutatott az eredményjelző (6:2, 13:5). Néhány győri triplával azonban ismét kiélezetté vált a küzdelem (15:13, 24:20).

A veszprémi kosárlabda együttes győzelme Kováts Viktor (hatos számmal, balról a harmadik) kezében volt, aki öt másodperccel a vége előtt talált be a hárompontos vonalon kívülről

A folytatásban inkább a küzdelem dominált, mindkét fél sokat hibázott, hol a HOYA, hol a SZESE szerzett vezetést, végül a félidő lefújásakor a győri oldalon szerepelt magasabb szám (38:39).

A térfélcsere után mintha magára talált volna a Veszprém, nehezen, de sikerült ellépnie (50:41). A harcos győriek azonban visszakapaszkodtak és fordítottak (60:63). Izgalmas hajrában előbb Vertetics szépített, aztán öt másodperccel a vége előtt Kováts hármasa győzelmet hozott a Veszprémnek.

Petőfi Áron: Fontos volt, hogy végig hittünk a győzelemben. Ma a dobóformánk kritikán aluli volt, viszont a védekezésünk jó úton halad.