Kosárlabda

2014.05.25. 18:35

NB I/B kosárlabda: Győzelem a rájátszás utolsó mérkőzésén

Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság 9–16. helyéért rendezett rájátszásban a Veszprémi ESC győzelmével a 14. helyen áll.

Novothny Ottó

VESC–Salgótarján 83:81 (18:14, 22:28, 23:24, 20:15)
Veszprém, 100 néző, vezette: Tóth, Sabáli, Magyari.
Veszprém: Vertetics 22/6, Kováts V. 5/3, Szlávik 18/6, Hoffmann B. 9, Takács 14. Csere: Kelemen 3/3, Soós Nagy, Nagy R. 2, Bagó 2. Edző: Petőfi Áron. Salgótarján: Madár 18/6, Sebők 12/6, Oluic 12/6, Gorszkij 18, Mitics 7. Csere: Czuprák 7/3, Schéda 7/3, Rácz T., Szabó Z. Edző: Kis Sándor.
Kipontozódott: Gorszkij 39. perc.

A veszprémi együttes (fehérben) izgalmas csatában győzött (Fotó: Zwicker Tamás)

A veszprémiek kezdtek jobban és magabiztos játékkal szereztek előnyt, 16:4. Ezt követően a vendégek védekezése összeállt és lépésről-lépésre közelítettek ellenfelükhöz. Ez olyannyira sikerült, hogy a félidőben már 40:42-t mutatott az eredményjelző.

A folytatásban hullámzó játék alakult ki. Először ismét a házigazdák percei következtek (53:48), majd a tarjániak újra remek rohamot produkáltak, 63:66. Az utolsó játékrészben izgalmas csata alakult ki, 77:81-nél a vendégek a győzelemért támadhattak, ám a végjátékban a VESC némi szerencsével a maga javára fordította a találkozót.