Kosárlabda

2014.04.02. 12:50

Ezúttal hamar eldőlt az NB I/B-s mérkőzés

Pápa - Az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban a rájátszásban az 1-8. helyért küzdő Motax Concordia Pápa ezúttal nem bírt a feljutásért nagy eséllyel harcba induló MAFC csapatával.

Novothny Ottó

MAFC_ Pápa

105:80 (28:19, 26:17,

23:18, 28:26)

Budapest, 100 néző. V.: Jakab, Szakáll, Kaskötő. MAFC: Fekete 19/9, Lakosa 14, Vavra 22, Misek 8, Fodor 8/6. Csere: Tursics 6/3, Csapai 13, Lakits 7, Vittay 2, Nikitin 4, Szlávik, Hegyi 2. Edző: Dinnyés Attila. Motax: Kálmán 30/15, Ács 8/3, Vajda 5/3, Henrik 7, Keresztes 12. Csere: Horváth A. 3/3, Simon 4, Jarosevits 7, Perger 2, Rédei 2, Horváth K. Edző: Vajda Balázs.

Kipontozódott: Fodor 38., illetve Vajda 37., Jarosevits 38. perc.

A kezdés után a hazaiak elhúztak, de a vendégek nem hagyták magukat, és sikerült is felzárkózniuk, 7. perc, 19:18.

A negyed vége ismét a fővárosi együttesé volt, a MAFC a megszerzett labdákkal jelentős előnyt gyűjtött össze a folytatás előtt.

A második tíz percben színvonalas csata alakult ki, 13. perc, 33:27.

A pápaiak a rájátszásban a hazai meccset megnyerték az Eger ellen, de a MAFC-tól idegenben kikaptak (Fotó: Penovác Károly)

Ekkor Keresztes egy ütközés következtében megsérült, agyrázkódást szenvedett, ez megpecsételte a Motax sorsát, hiszen Henrik is sérülten vállalta a játékot.

A félidőben 54:36 volt az állás.

A folytatásban a budapestiek okos, taktikus játékkal távol tartották maguktól ellenfelüket, a Pápa pedig igyekezett minél közelebb kerülni riválisához, miközben a fiatalok is játéklehetőséget kaptak a mérkőzésen.

Jó erőkből álló MAFC teljesen megérdemelten nyert a sérülésekkel tizedelt pápaiak ellen.

Vajda Balázs: - Gratulálok ellenfelünknek, Henrik és Keresztes sérülését nem tudtuk ellensúlyozni. Remélem a folytatásban sikerül rendezni a sorainkat.