Kézilabda

2015.03.31. 10:49

Elmaradt a csata a kéziderbin

Megyei körkép – A vártnál könnyebben nyerte az NB II-es férfi kézilabda bajnokság szomszédvári rangadóját, az első és második helyezett találkozóját a házigazda Veszprém.

VESC–KK Ajka 34:23 (11:7)

Veszprém. Veszprémi ESC: Szobol 7, Márkus 6, Márton 5, Tombor 4, Tarlósi 4, Kovács Gy. 3, Végh A. 3, Honyecz 2

Le Belier KK Ajka: Zeitler 1, Bajnóczi 4 (2), Meinczinger 1, Pavelka 5, Huszti 3, Fülöp 7, Tömör 2.

Kiállítások: 18, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

Jók: az egész csapat, ill. Bajnóczi, Fülöp, Pavelka.

A megyei rangadón felfokozott hangulatban estek egymásnak a csapatok. A félidő derekáig kiegyenlítődött volt a küzdelem (5:5), azonban a játékrész hátralévő szakaszában a hazaiak akarata érvényesült és négygólos előnnyel mehettek a pihenőre.

A folytatásban gyorsan megléptek a vendéglátók, állva hagyták az ajkaiakat (17:10), sőt a félidő közepén már tíz góllal is vezettek. A vendégek ekkor időt kértek, de ez sem segített, hiszen a veszprémiek Szobol vezérletével tovább növelték az előnyt (30:17). A hátralévő időben sem változott a játék képe, így a vendéglátók biztos győzelmet arattak. A VESC végig bajnokesélyeshez méltóan kézilabdázott, kiemelkedő hozzáállással. A hazai csapat jelentős fizikális és tudásbeli fölényben játszott, lehengerlő sikert aratott Károlyfi Viktor játékos-edző irányításával