férfi kézilabda NB I/B

2019.12.10. 11:49

Első a VKKFT, szenzációsan hajrázott a Telekom U21

Mind a három Veszprém megyei csapat sikerrel teljesítette az idei utolsó fordulót a férfi kézilabda NB I/B-ben.

20191006 Veszprém NB I B kézilabda mérkőzés Veszprémi KKFT (fehér) - Tatai AC (fekete) Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

A VKKFT az első helyen telel, a balatonfürediek U21-es csapata a szintén előkelő harmadik helyen áll, a veszprémi fiatalok a hetedik pozíciót foglalják el.

VKKFT-ETO-SZESE 30-21 (16-10)

Veszprém, 120 néző. V.: Altmár, Horváth. Veszprémi KKFT: Szász, Ágoston, Miklós (kapusok), Szeitl 5, Szmetán M. 5 (1), Somogyi, Füleki, Szmetán P. 5, Seregi 1, Éles 6, Boros 1, Szép, Fazekas 2 (2), Kristóf 5, Tóth, Bugyáki. Csere: Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 8, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.

Két vendég góllal indult a találkozó, és a veszprémiek egy ideig nem találtak fogást ellenfelükön, 12. perc: 3-5. Kristóf egyenlített a 16. percben (6-6), majd a félidő végén kezdett meglépni ellenfelétől a VKKFT, 27. perc: 14-9.

A Veszprémi KKFT (a labdával Fazekas Gergő) a tabella élén telel a nyugati csoportban

Fordulás után Éles Benedek folytatta tovább a gólszórást, 33. perc: 18-11. Ezután a győriek fel tudtak zárkózni mínusz háromig (18-15), több azonban nem volt bennük, a folytatásban magabiztos veszprémi játékot láthatott a nagyérdemű. Négy hazai találatra nem érkezett válasz, s az utolsó 10 percet hat gólos előnnyel kezdte a VKKFT (24-18). A legvégén 10 is volt a különbség, végül kilenccel nyert az őszi bajnok bakonyi alakulat.

NEKA-Telekom 23-24 (15-11)

Balatonboglár, 120 néző. V.: Bócz, Wiedemann. Telekom Veszprém U21: Nánási, Palasics (kapusok), Dörnyei, Csányi, Gombai, Hornyák 2 (2), Melnyicsuk 5, Tóth, Szuharev 3, Sisa 1, Szűcs 1, Dobi 1, Ilic 7, Bodor 4. Edző: Gulyás Péter.

Kiállítások: 6, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.

Izgalmas rangadón találkozott egymással a két fiatal csapat. Az első félidőben a hazaiak látszottak felülkerekedni, az akadémisták a 18. percben elhúztak négy góllal és a szünetben is ekkora előnyt birtokoltak. A folytatásban sem tűnt úgy, hogy a veszprémiek vissza tudnak kapaszkodni, a NEKA tartotta a távolságot, 43. perc: 19-15. Ezután viszont egycsapásra megváltozott minden, a Telekom U21 négyszer talált be egymás után válasz nélkül, és újra nyílt volt a csata.

Szívósan küzdött a vendégcsapat, amely rendre hátrányba került, de egyből egyenlített. Az 56. percben aztán 23-21-re alakult az állás, azaz nehéz helyzetbe került a Veszprém. Ekkor sem adták fel a bakonyiak, és milyen jól tették, szenzációs hajrával mind a két pontot ellopták Balatonboglárról. Hornyák értékesített hetesét követően, az utolsó 12 másodpercben (!) két vendég találat is született, Bodor, majd Sisa volt eredményes.

BKSE U21-Sz.-szentmiklós 25:19 (14:12)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Gadányi, Szabó. Balatonfüredi KSE U21: SEPRŐS 1- Brandt, Tóth D. 2, KŐHEGYI 2, Vajda 2 , HATÁR 6, ÁG 4. csere: Andó (kapus), Varga 2, TÓVIZI 3, Hutvágner Ár. 3 (3), Hutvágner Ák., Szász. Edző: Kárpáti Krisztián

Kiállítások: 4, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3.

Az első játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Egy rövid időszakot leszámítva végig a hazaiak vezettek, de a vendégek újra és újra egyenlítettek. Csak a 30. percben sikerült kettővel elmenni, mondhatni a legjobbkor.

A szünet után egy (láz)álmos 10 perccel kezdtek a fürediek. Először a 40. percben találtak a szentmiklósi kapuba, miközben két hetest is kihagytak. (Igaz, közben egyet fogott is, a csak arra beálló Andó Adrián.) Így a vendégek újra egalizáltak. Ahogy sikerült végre egy gólt szerezniük a balatoniaknak, rögtön követte még három és a félidő közepén először volt megnyugtató előny a hazaiaknál. Innen már nem sikerült zárkózni a vendégeknek.

Az NB I/B nyugati csoportjának állása: 1. Veszprémi KKFT 19 pont, 2. Tatai AC 16, 3. Balatonfüredi KSE U21 16, 4. ETO-SZESE 14, 5. Budai Farkasok 14, 6. PLER 13, 7. Telekom Veszprém 13, 8. NEKA 9, 9. Pécs 7, 10. Szigetszentmiklós 6, 11. PEAC 3, 12. Rév TSC 2.