Sportvilág

2017.03.18. 10:14

A pápai kosarasok nem tudták megállítani a győrieket

Pápa - Vereséggel folytatta szereplését a férfi kosárlabda NB I/B-ben a Motax KC Pápa alakulata. A négy közé igyekvő Győrt nem tudta feltartóztatni hazai pályán sem.

Motax KC-Győr

71:87 (15:19, 20:24, 19:27, 17:17)

Pápa, 300 néző. V.: Vida, Gyuris, Józsa. Motax KC Pápa: Szanati M. 13/3, Hadnagy B. 6, Keresztes 13, Kálmán 15/12, Horváth G. 2. Csere: Horváth A. 9/9, Keller 6, Fülöp 3/3, Bereczki, Vajda B. 4, Szanati G., Schveighoffer. Edző: Vajda József. Széchenyi Egyetem Győr: Gombás 9/9, Ruják 16/3, Puszta 14/6, Kovács 10, Nárai 19/3. Csere: Hegedűs 9/3, Baruta 5/3, Nagy T. 3, Horváth Á. 2, Oláh, Kámán. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Keresztes kosaraival kezdett a Motax KC, a győriek Gombás hármasaival tartották a lépést. Mindkét csapat teljes erőbedobással harcolt, a negyed végére minimális előnyt szereztek a vendégek. A második felvonás végéig felváltva estek a kosarak, majd a pápaiak egy két perces rövidzárlat miatt nyolc pontos hátrányba kerültek a félidő végére (35:43).

A térfélcsere után a pápaiak többféle védekezéssel próbálkoztak, letámadtak, zónáztak, de közelebb nem jutottak ellenfelükhöz, sőt még inkább elhúzott a Győr (54:70). Az utolsó negyedben is becsülettel próbálkoztak a hazaiak, nem adták fel, de a dobások nem mindig találtak célba, míg a győriek magas színvonalú játékot nyújtottak, és megérdemelten nyertek.

Vajda József: - Gratulálok a győrieknek, jól játszottak, mi megpróbáltunk mindent megtenni, de kevesen vagyunk, betegek vagyunk, ennyire telt. Szerintem jól küzdöttünk, reméljük, még a Sopront meg tudjuk verni az alapszakaszban.