Sportvilág

2017.02.13. 18:00

Háromszor is bravúr

Megyei körkép - Azt senki sem hitte volna, hogy mindhárom Veszprém megyei együttes sikerrel veszi az idegenbeli akadályt a tavaszi, első fordulóban. A férfi kézilabda NB I/B-ben jól teljesítettek a csapataink.

Vecsés-VKKFT

25:35 (11:17)

Vecsés, 100 néző. V.: Murvai-Buzogány, Tomecskó-Hunyadi. Veszprémi KKFT: Andorka - Bonyhádi 3, Márton 11 (3), Éles B., Heiczinger 4, Szobol 8 (3), Bándi. Csere: Szász, Koncz (kapusok), Füleki, Vasvári Á. 4, Vasvári G. 1, Szmetán 2, Hári 1, Kovács Gy. 1, Lovas. Edző: Pásztor István.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 5/2, ill. 6/6.

Alaposan felkészült a VKKFT ellenfeléből, a két kulcsjátékosra külön figyelmet szenteltek a veszprémiek. Nagyon fegyelmezett játékkal rukkolt elő az új trénerrel felálló vendégegyüttes, és a jó védekezésnek köszönhetően nem tudtak érvényesülni a
hazaiak támadói. A VKKFT igyekezett gyorsítani a játékot, és a kimagasló kapusteljesítménynek köszönhetően állva hagyta ellenfelét. Örömteli, hogy három ifista korú játékos is legalább egy félidőt tudott a pályán tölteni.

Jók: Andorka, Szász, Koncz, Szobol, Márton.

Tata-Telekom U23

A BKSE U23 (narancsban) a bajnokaspiráns otthonában tudott nyerni, a VKKFT szintén

22:32 (11:22)

Tata, 200 néző. V.: Kovács, Wenzel. Telekom Veszprém U23: Nagy B. - Gyene, Tóth A. 7 (4), Ubornyák 5, Szita 5, Molnár 2, Szeitl 3. Csere: Ernyei 1, Kristóf 1, Schmid 1, Szakály 6, Vas 1 (1), Huber, Hanák, Bábos. Edző: Rapatyi Tamás.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. 4/1.

A kezdeti bizonytalanság után nagyon kemény, kiváló védekezéssel felőrölte ellenfelét a Telekom U23. A remekül működő hátsó alakzatnak köszönhetően gyors indításokkal tetemes előnyt épített ki a vendégegyüttes. Összességében a felállt fal elleni támadójáték is működött, az egész csapat magas szintű teljesítményt nyújtott.

Jók: Nagy B., Szeitl, Tóth A., Szakály, Ubornyák.

PLER-BKSE U23

21:25 (10:14)

Pestszentlőrinc, 250 néző. V. Medve, Tarnavölgyi.

Balatonfüredi KSE: Andó - Déber 2 (1), Máthé 9 (1), Horváth 3, Nemes 4, Kancel 2, Szilágyi 3 (2). Csere: Kiss (kapus), Orbán B., Vékony, Varga, Németh A. 1, Kis D., Vágner 1, Szöllősi, Vajda. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 16, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 8/4.

A kezdeti hazai vezetés (3:1) után gyorsan egyenlített a BKSE (6:6), s ezt követően gyakorlatilag végig a vendég- együttes ment elöl. A szünetre már négygólos füredi előnyt mutatott az eredményjelző. A térfélcsere után is nagy tempót diktáltak a balatoniak, ezt jelzi, hogy a 40. percben 12:20 állt az eredményjelzőn.

Az NB I-es feljutásra aspiráló és a tabella második helyén álló PLER nem tudott mit kezdeni az ötletesen támadó, zártan és jól védekező fürediekkel (50. perc: 15:24). Az utolsó percekben a fiatalokat küldte pályára Kárpá-ti Krisztián, akik nem tudták tartani elődeik tempóját, így a PLER valamicskét faragni tudott a hátrányából.

Jók: Andó, Máthé, Horváth, Nemes, Kancel, Kis D.

Csurgói KK U23-Alba Fehérvár 31:28, Százhalombatta-Pécsi VSE 21:24, Pénzügyőr-NEKA 32:30, ETO-SZESE Győr-Dabas 20:25.