2017.05.28. 15:15

Tizenegy csúcs - Az éremtáblázat harmadik helyén zártak a veszprémi úszók

Veszprém - Eredményes versenyeken vannak túl a Veszprémi Úszó Klub (VÚK) sportolói, akik Szombathelyen és Székesfehérváron próbáltak szerencsét.

Bényi Kálmán

Szombathelyen, a Nyugat-dunántúli Régióbajnokságon öt gyermek képviselte a VÚK-ot. Czaunné Kőrösi Edina edző nagyon büszke tanítványaira, hiszen mindannyian sokat javítottak egyéni legjobb idejükön. Összesen három bronzzal és tizenegy egyéni csúccsal tértek haza az úszói.

A mindössze nyolcesztendős Polgár Emma első ízben szerepelt 100 méteres számokban, és rögtön bronzérmet szerzett 100 mellen, illetve negyedik helyen végzett 100 háton. A háton elért ideje egyébként ezüstjelvényes időeredmény, és a korosztályos ranglista 24. helyére ugrott vele.

Kovács Enikő szintén első alkalommal mutatkozott be 100 mellen, ahol negyedik lett, valamint 100 háton, ahol pedig ötödik helyen zárt, és mindkét számával bronzjelvényes minősítést szerzett.

Matyikó Máté egy bronz-éremmel mutatkozott be 50 mellen, és hetedik helyen végzett 100 gyorson, szintén bronzjelvényes idővel.

Horváth Miklós bronzérmet szerzett 50 mellen, bronzjelvényes idejével nyolcadik lett 100 gyorson.

Bokrossy Balázs 50 mellen alighogy lemaradt a dobogóról, negyedik helyen végzett, 100 gyorson pedig bronzjelvényes időeredményével a nyolcadik lett.

A képen a székesfehérvári verseny résztvevői Fotó: VÚK

A csapat másik fele Székesfehérváron, a 8-11 éves korosztály számára rendezett úszóversenyen szerepelt. Itt 46 egyesület 671 versenyzője mérte össze tudását a Csitáry G. Emil uszodában. Akadtak újoncok, akik most mutatkoztak be a VÚK színeiben, és olyan rutinosabb versenyzők, akik az érmekért szálltak harcba.

Másnap a 12 évnél idő-sebb versenyzők álltak rajtkőre Székesfehérváron, ahol a Veszprémi Úszó Klubot 18 versenyző képviselte. A 40 egyesületet és közel 300 versenyzőt felvonultató viadalon remek versenyzéssel 37 egyéni csúcsot úsztak és 5 arany-, 7 ezüst-, valamint 3 bronz- érmet szereztek a veszpré- miek, amivel az éremtáblá- zat harmadik helyén zárták a versenyt.

Aranyérmet nyert: Csányi Borbála (50 pillangó), Nassri Naima Nóra (200 mell), Matyikó Marcell (400 vegyes), Mürkli Márton (100 gyors, 400 gyors).

Ezüstérmesek: Hegyháti Csenge (100 pillangó),Veisz Dóra (400 vegyes, 400 gyors), Csányi Borbála (50 hát), Nassri Naima Nóra (100 mell), Páll Sebestyén (400 gyors), Fincziczki Dávid (50 gyors).

Bronzérmet szereztek: Bánó Szabolcs (400 méter gyors), Veisz Dóra (100 pillangó), Hegyháti Csenge (100 hát).