2016.09.25. 09:34

Vereséggel kezdtek a pápai kosárlabdázok

Bonyhád - Vereséggel kezdte a 2016/17-es évadot a Pápai Kosárlabda Club csapata a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Bonyhád-Pápai KC 92:68 (29:20, 22:15, 19:25, 22:8)

Bonyhád, 200 néző. V.: Lövész, Maár, Reisz.

Metal Work Bonyhádi KSE: Braun 16, Baki 24/6, Gébert Z. 11/3, Tömösváry 24/3, Ugrinic 6. Csere: Gébert A. 6, Fetzer, Meixner 3, Dávid, Herbel 2, Juhász 2. Edző: Ruttkai Péter.

Pápai Kosárlabda Club: Horváth A. 6/6, Szanati M. 11/6, Kálmán 18/12, Keresztes 9, Szanati G. 2. Csere: Hadnagy 9, Horváth G., Bereczki 2, Fülöp 11/6, Schveighoffer, Domján. Edző: Vajda József.

Jól kezdett a Pápa, az 5. percben Kálmán négy triplájával 20:13-ra elhúzott. Vajda József edző azonban kénytelen volt cserélni, Kálmán sérülten vállalta ugyanis a játékot. A Bonyhád ezt kihasználva nagy rohammal átvette a vezetést. A második negyedben a hazaiak jó játéka folytatódott, a pápaiakon még érződött az összeszokatlanság, a félidő végére magabiztos hazai előny alakult ki: 51:35.

A harmadik játékrészben a vendégek egész pályás letámadással hatalmas hajrát nyitottak, sikerült felzárkózni, 70:62-re a 27. percben. Innen azonban már nem tudtak közelebb kerülni. A negyedik negyedben a vendégeknél a cserék is lehetőséghez jutottak, a Bonyhád pedig megérdemelten nyert.

A vendégek nem tudták pótolni sok sérültjüket, míg a hazaiak jól játszottak.

Vajda József: - A lelkesedéssel nem volt gond, de játékban sokat kell fejlődnünk.