2017.05.16. 11:51

Bajnok lett a KK Ajka! - A Várpalotai Bányász SK harmadik helyen végzett

Kilenc pontos, magabiztos fölénnyel nyerte a Le Belier KK Ajka az NB II-es férfi kézilabda bajnokság északnyugati csoportját. A bronzérmet a Várpalotai Bányász SK szerezte meg, a BKSE II pedig ötödik lett.

KK Ajka-BKSE II 29:26 (15:16)

Ajka, 300 néző. V.: Ács, Tóbiás. Legjobb góllövők: Zeitler D. 5, Sinka 5, Erőss 4, Bajnóczi 4, Zeitler V. 4, ill. Gubicza 7, Draskovics Ág. 5, Gál 4.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.

A szezon utolsó mérkőzését a hazaiak kezdték jobban, ám a keményen védekező balatoniak a félidő derekára megfordították az állást (6:9). Az ajkaiak nagy akarattal, de sok hibával játszottak, s ezt kihasználva a fürediek vonulhattak minimális előnnyel a szünetre.

A térfélcserét követően 4:0-ás rohammal kezdett az Ajka (21:19), s ezt követően állandósult a két-három gólos hazai vezetés, ami a meccs végéig kitartott.

Vastapssal köszönte meg a csapat egész éves remek teljesítményét az ajkai közönség. Zúgott a "Szép volt, fiúk!" és a "Bajnokcsapat!" rigmus. A bajnoki aranyérmeket Schwartz Béla polgármester és dr. Soós Kálmán, a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség elnöke adta át Poór Tamás szakvezetőnek és tanítványainak.

Veszprémi KKFT-Ács 29:24 (11:11)

Veszprém, 100 néző. V.: Gadányi, Szabó. Legjobb góllövők: Tóth 6, Szép 5, Végh, Szabó 4-4 ill. Bárdosi 7, Benkovits 6

Hétméteresek: 5/4, ill. 7/5.

Kiállítások: 4, ill. 12 perc.

Az első félidő lelketlen játéka, rossz védekezése után a második félidőre egy más mentalitású veszprémi gárda futott ki a parkettre. A jó kapusteljesítmény mellé lelkes támadójáték párosult, ami aztán nagy arányú győzelemhez vezetett.

Bakonyerdő-Telekom II 32:28 (19:17)

Pápa, 200 néző. V.: Fábián, Vandróczki. Legjobb góllövők: Bors M. 9, Szakács 8, Bors P. 5, ill. Tóth L. 7, Huber 6, Tóth D. 5.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. 7/6.

Tarján SE-Várpalotai BSK 25:24 (13:14)

Tarján, 100 néző. V.: Buza, Cseszregi.