2017.02.05. 19:05

Újabb értékes sikert arattak - A TF Budapest ellen nyert a Hoya PE

Budapest, Veszprém - Zsinórban 13. győzelmét szerezte meg a férfi kosárlabda NB I/B éllovasa, a Hoya Pannon Egyetem Veszprém, amely a TF- Budapest otthonában diadalmaskodott.

Bényi Kálmán

TF Bp.-Veszprém 55:77 (22:23, 8:18, 17:15, 8:21)

Budapest, 100 néző. V.: Bognár, Válé, Józsa. Tehetséges Fiatalokért Budapest: Szobi 25/9, Tóth 10/6, Buzás 3, Kerkai 6/3, Franczva 4. Csere: Somogyfoki 3, Szabó 4/3. Edző: Mehmedovic Merim. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Helmeczi 3/3, Kálló 2, Kámán 8, Pavlovic 22/6, Körtélyesi 17/3. Csere: Májer 2, Simon 7, Jilling 11/9, Hegedűs 5/3. Edző: Mérész Csaba.

A hazaiak kezdtek jobban, pontos triplákkal és precíz támadásokkal 8:4-re, majd 10:7-re is megléptek. Hiába kértek időt a veszprémiek, lepattanók nélkül nem volt esélyük a felzárkózásra. Körtélyesi azonban riadót fújt, remek megmozdulásainak köszönhetően hirtelen újra szorossá vált a találkozó (21:19), sőt a negyed végére a vezetést is megszerezte a Hoya.

Zsinórban tizenharmadik győzelmét szerezte a fehér mezes Hoya Pannon Egyetem Veszprém (épp kosárra tör Kámán)
Fotó: Penovác Károly

A második negyedben Jilling egy hármassal indított, a TF pedig teljesen kiesett a ritmusból. A Veszprém egy 1:17-es rohammal tetemes előnyt szerzett a félidő végé-re (30:41).

Persze nem dőlhettek hátra a bakonyiak, ugyan a harmadik negyed jól indult számukra (32:44, 35:50), ám a TF egyáltalán nem adta fel, és kinti dobásokkal 46:52-re zárkózott fel. Megőrizte nyugalmát a Hoya, így kilenc ponton tartotta a riválist (47:56).

A záróetapra a Veszprém összeszedte magát, és nagy elánnal vette fel újra a har-cot. Ez pontokban is meg-mutatkozott, hiszen újra tíz pont fölé nőtt a differencia (49:62). A TF az utolsó szalmaszálba kapaszkodott volna, ám Pavlovic vezérletével a Veszprém nem hagyott esélyt ellenfelének, és rendkívül magabiztos és értékes győzelmet szerzett.

Mérész Csaba: - Az ele-jén kicsit beragadtunk az összecsapásban, később aztán mindent tervszerűen végrehajtottunk: agresszív stílusra váltottunk, ami nem ízlett az ellenfélnek. Végül sike- rült felőrölni őket. Elégedett vagyok.