Pápa - Számtalan remek dobóhelyzetet dolgozott ki a Motax KC Pápa az Oroszlány ellen a férfi kosárlabda NB I/B-ben, azonban a labda ezúttal túl sokszor pördült ki, vagy le a gyűrűről.

Motax KC-OSE

61:79 (17:29, 14:14, 16:16, 14:20)

Pápa, 500 néző. V.: Tóth K., Sabáli, Földesi. Motax KC Pápa: Szanati M. 14/3, Keresztes 7, Kálmán 12/3, Horváth G. 8, Bereczki 5. Csere: Hadnagy B. 10, Keller 3, Fülöp 2, Schveighoffer, Perger, Domján. Edző: Vajda József. OSE Lions: Rackley 16/3, Horváth M. 8, Burai 14/6, Wehner 11, Zsíros 5/3. Csere: Varga D. 8, Madár 5/3, Kovács G. 12/6, Olasz, Joó. Edző: Vavra András.

Villámrajtot vett az Oroszlány, pontos dobásokkal sikerült elhúznia a hazaiaktól (17:29). A második negyedben védekezést váltott a Motax, ez annyira nem ízlett az OSE-nak, és a hazaiak, a szép számú közönségtől buzdítva közelebb férkőztek ellenfelükhöz. A szünetre azonban a vendégek visszaállították a 12 pontos különbséget és 31:43-as eredménnyel vonultak pihenőre.

A térfélcserét követően a hazaiak sorra alakították ki a jó dobóhelyzeteket, de sajnos ezek kimaradtak, így a tizenkét pontos különbség továbbra is megmaradt.

A záró játékrészben mindkét edző minden játékosának bizalmat szavazott, és a jó erőkből álló Oroszlány megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Vajda József: - Gratulálok mind a két csapatnak, jó meccset játszottunk, az erősebb gárda nyerte meg a mérkőzést.