2016.04.28. 15:53

Továbbra is hibátlanok a rájátszásban

Pápa - Zsinórban hatodik, a rájátszásban negyedik sikerét könyvelhette el a Concordia Motax KC Pápa NB I/B-s kosárlabda-alakulata, amely a 17-24. helyért küzd.

Pápa-Budafok 82:74 (22:14, 18:17, 28:18, 14:25)

Pápa, 300 néző. V.: Tóth K., Sabáli, Földesi. Concordia Motax KC Pápa: Szanati 10, Puszta 20/3, Horváth A. 7/3, Németh A. 14/6, 14. Csere: Rédei 6, Vajda B. 5/3, Kutasi 4, Hole 2, Fülöp, Perger, Pölöskei. Edző: Vajda József.

Az alsóházi mérkőzésen a Pápa vette kezébe a karmesteri pálcát, és kihasználva magassági fölényét fokozatosan ellépett riválisától (22:14). Keresztes és Puszta vezérletével a második játékrészben is a Concordia Motax KC akarata érvényesült, így a félidőre 40:31-es eredmény alakult ki.

A hosszabb szünetet követően a hazaiak még nagyobb fokozatra kapcsoltak, és a 29. percben már 22 pont volt a különbség (67:45).

A negyedik negyedben a budafokiak mindent egy lapra feltéve támadtak, s Kutasi fegyelmezetlenségei miatt visszajöttek a meccsbe (78:68). Vajda edző a kezdőket küldte csatasorba, akik végül pontot tettek a mérkőzés végére.

A Pápa kifejezetten jól kosárlabdázott, azonban egy-két könnyelműség, fegyelmezetlenség nehézzé tette a meccs végét.

Vajda József: - Zsinórban hatodik győzelmünk után csak azt mondhatom, akármilyen nagy előnyben is játszunk, a mérkőzés akkor ér véget, ha a játékvezető lefújja.