2017.04.10. 17:50

A Telekom U23 nyerte a rangadót

Megyei körkép - A tartalékos BKSE U23-nak csak a tisztes helytállásra maradt ereje a Telekom U23 ellen a férfi kézilabda NB I/B-ben.

Pécs-Veszprémi KKFT
22:21 (9:11)

Pécs, 100 néző. V.: Altmár, Horváth.

Veszprémi KKFT: Andorka - Végh, Szobol 3, Tóth M. 3, Heiczinger 2, Márton 7, Márkus. Csere: Szász (kapus), Füleki 1, Lovas 1, Kovács Gy. 2, Vasvá- ri G. 1, Bonyhádi 1, Bándi, Dainese, Éles B. Edző: Pásztor István.

Kiállítások: 4, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 2/0, ill. 1/0.

Az első negyedórában a hazaiak rendre egy, illetve két góllal vezettek. A félidő derekához érve azonban sikerült az egyenlítés (8:8). A vendégek kiválóan védekeztek, Andorka kapus több bravúrt is bemutatott. A szünetig hátralévő időben a Pécs támadó- szekciója képtelen volt kapuba találni, 14 perc alatt csak egyet vágott a Pécs, de a Veszprém is csupán háromszor volt eredményes (9:11).
A térfélcserét követően jól tartotta a kétgólos előnyét a Pásztor-csapat, de a 45. percben a házigazdák egyenlítettek (45. perc: 15:15). Ezt követően felváltva vezettek a küzdő felek. Az utolsó percekre 21:21-es állásról fordultak a küzdő felek. Négy percen át egyik fél sem tudott gólt elérni, az idegek csatáját aztán Fekete döntötte el.

A Telekom Veszprém U23 (fehérben Szita Zoltán) a lehető legerősebb összeállításban szerepelt Fotó: Penovác Károly

Telekom U23-BKSE U23
35:25 (20:11)

Veszprém, 100 néző, V.: Kiu G, Kiu T.

Telekom Veszprém U23: BORBÉLY 1 - Gyene 3 (1), Tóth 3/2, Szeitl 3, SZITA 4, Ubornyák 4, MOLNÁR 5 (2). Csere: Szél (k), Nagy, SZAKÁLY 7/2, Schmid 4, Kristóf, Hanák, Benri, Bábos 1. Edző: Rapatyi Tamás, Tombor Csaba.

BKSE U23: Ágoston - Vágner 1, Kis 4, HORVÁTH 7 (1), Szöllősi 2, VARGA 4 (1), Orbán 3/1. Csere: Kiss, Seprős (kapusok), Sárosi 1, Vékony 1, Ág 2 (1), Turcsán, Szűcs. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 8/7, ill. 5/3.

A hazaiak nem bízták a véletlenre a meccset, az úgynevezett kék csapatot állították ki, míg a füredieknél a velük egyidősek, sőt a fiatalabbak is Csurgón az NB I-es mecs-csen kaptak szerepet. Kárpáti Krisztián csak tizenhárom játékost tudott Veszprémbe hozni. Nem álltak rendelkezésre a válogatottal Lengyelországban turnézó serdülők, ráadásul még Németh Alex is megsérült.

Ennek megfelelően alakult a meccs. Nagy elánnal kezdtek a hazaiak, és pillanatokon belül érvényesítették az akaratukat, az 5. percben már 4:1-re vezettek. Ráadásul a 13. percet követően egy 6:0-s rohammal behozhatatlannak tűnő előnyre tett szert a Te- lekom U23 (18. perc: 13:4). Kevés cseréjével próbálta frissíteni csapatát Kárpáti edző, de a félidő végére így is tetemes előnyt harcolt ki a Veszprém (20:11). Szünet után sem változott a játék képe, a Telekom U23 magabiztos teljesítménnyel nyert a tartalékos megyei rivális ellen.