2015.04.25. 18:51

SZTK-FC Ajka: Értékes ajkai döntetlen

Feszült összecsapáson igazságos döntetlenre végzett az FC Ajka az SZTK otthonában a labdarúgó NB II 25. fordulójában.

SZTK-FC Ajka 1:1 (1:1)
Szigetszentmiklós, 100 néző. V.: Kovács J. (Pápai, Szvetnyik). SZTK Erima: Horváth – Sós, Vágó, Fóti, Puskás – Barna, Kállai (Domokos 63.), Mészáros – Osváth (Benkő 79.), Szabó B. (Sipos 46.), Kollega. Edző: Horváth Ferenc.
FC Ajka: Jánosa – Besztercei, Asztalos, Császár, Zámbó – Csordás Sz., Köles, Nagy (Lattenstein 73.) – Szabó Zs. (Pál 75.), Major (Csordás S. 90.), Sowunmi. Edző: Jákli Péter.
Gólszerző: Szabó B. (45.), ill. Nagy 41. percben.
Sárga lapok: Vágó a 4., Kállai a 61., Sós a 69. percben.
Kiállítva: Barna a 88. percben.

A 41. percben Zámbó partdobását Sowunmi fejelte vissza Nagy elé, aki 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0:1.

Már az első félidő hosszabbításában, baloldali hazai szögletet követően Soós visszalőtt labdáját Szabó B. közelről, fejjel juttatta a kapu jobb oldalába, 1:1.

A 88. percben Barna szándékosan rátartott ellenfele lábára, ezért a játékvezető kiállította.

Horváth Ferenc: - Rengeteg problémával küzdünk, elfogytak a csatáraink. Középpályásnak kellett csatárt játszani. Nagyon langyos mérkőzés volt. Ennél jobb teljesítményt vártam.

Jákli Péter: - Nem volt szép játék, a feszültség mindkét csapaton végig érződött. A döntetlent igazságosnak tartom.