2016.02.07. 10:06

SMAFC-Pápa: Hiába vezettek biztosan

Sopron, Pápa - Jól játszott a Concordia Motax KC Pápa, de az utolsó negyedben nem bírt a Sopronnal a férfi kosárlabda NB I/B-ben. A házigazda 29! büntetőt dobhatott, ami valóban példátlanul sok.

SMAFC-Pápa 89:75 (20:19, 18:23, 14:19, 37:14)
Sopron, 100 néző. V.: Horváth, Benedek, Németh.
Soproni MAFC: Németh M. 3, Balogh 26/3, Nagy 13, Török 20, Werner 9/3. Csere: Hollós 3, Vesztergom, Füzi, Papp 15/6. Edző: Meszlényi Róbert.
Concordia Motac KC Pápa: Horváth, Szanati 2, Vukolic 9/3, Puszta 18/3, Keresztes 23. Csere: Németh A. 6/6, Bereczki 9, Ács 2, Kutasi 6/3, Vajda, Fülöp, Henrik. Edző: Vajda József.

Rosszul kezdett a Pápa (7:2), már a 2. percben időt kért Vajda-edző. Rendezte a sorokat a letámadást játszó soproniak ellen a Concordia, így csak minimális előnyt tudott kiharcolni a vendéglátó a játékrész végére.A második negyedben taktikus, okos játékkal magassági fölényét kihasználva a pápaiak átvették a vezetést (15. perc: 26:30), a különbség megmaradt a félidőig (38:42).

A harmadik játékrészben ott folytatta a Pápa, ahol előzőleg abbahagyta, Puszta eredményes játékával, Keresztes és Vukolic meggyőző teljesítményével tíz pont fölé nőtt a különbség (52:63).

Az utolsó felvonásban azonban teljesen érthetetlenül a játékvezetők főszereplővé léptek elő - a Sopron ebben a negyedben 29 büntetőt dobhatott, és a hazaiak sikeresen megfordították a mérkőzés állását. A pápaiak próbáltak alkalmazkodni a megváltozott viszonyokhoz, de sajnos ehhez nem lehetett, és a Sopron a rengeteg büntetőjével 89:75-re megnyerte a találkozót.

A három negyeden keresztül jól játszó vendégcsapat a végén az érthetetlen események miatt vereséget szenvedett.

Vajda József: - Elég régen vagyok ebben a sportágban, ritka, amikor egy negyedben 29 büntetőt fújnak egy csapatnak. Még erősebbeknek kell lennünk, hogy ezt a nyomást is le tudjuk győzni.