2017.06.15. 17:50

Öt aranyérmet nyert Palkovics Adél

SZOMBATHELY - A Rája 94 Úszóklub ifjú tehetsége, Palkovics Adél fantasztikusan szerepelt az első alkalommal megrendezett Savaria Kupán.

A szombathelyi viadalon hat fővel képviseltette magát az ajkai egyesület. Közülük is kiemelkedően szerepelt Palkovics Adél, aki ahol csak elindult, nyert. Öt számban is a dobogó legmagasabb fokára állhatott, így 50, 100 és 200 pillangón, 400 gyorson és 200 vegyesen is.

Újvári Dorina harmadik helyezést ért el 100 mellen és 200 háton, Király Dávid második lett 200 gyorson, Palkovics Máté pedig bronzérmet szerzett 200 háton.

A Balaton Úszó Klub öt úszóval indult el a megméretésen. Versenyzői Vattai András vezetésével 12 érmet gyűjtöttek. Hét aranyat, három ezüstöt és két bronzot hoztak haza. Aranyérmet nyert: Bartalus Mirtill 100 háton, 100 mellen, 50 gyorson, 200 háton. Németi Zsóka 100 mellen. Kersák Kristóf 100 és 200 mellen.

Ezüstérmet szerzett: Németi Zsóka 200 mellen. Bartalus Mirtill 200 vegyesen. Kersák Kristóf 200 vegyesen.

Bronzérmes lett: Németi Zsóka 100 háton és 200 vegyesen.