2016.05.23. 13:44

Odalett a húsz pont - A rájátszást vereséggel zárta a Concordia

Kecskemét, Pápa - Vereséggel fejezte be a 2015/16-os bajnokságot a Concordia Motax KC Pápa a férfi kosárlabda NB I/B 17-24. helyért zajló rájátszásában.

KTE-Pápa 85:75 (20:17, 13:32, 21:13, 31:13)

Kecskemét, 100 néző. V.: Gelencsér, Mintál, Csallóközi. KTE Duna Aszfalt: Jakab 14/9, Keller 13/3, Piukovics 26/12, Pintér 14/3, Kovács B. 10. Csere: Fehér 8/3, Dagdelen, Kálmán. Edző: Dokmanovics Milivoj. Concordia Motax KC Pápa: Puszta 16, Keresztes 16, Horváth A. 2, Szanati 19, Németh A. 7/3. Csere: Kutasi 11/9, Schveighoffer 2, Ács 4, Vajda, Pölöskei. Edző: Vajda József.

Felváltva estek a kosarak, egyik csapat sem törődött sokat a védekezéssel, így minimális előnyt szerzett a Kecskemét az első negyed végére. A másodikban viszont a Pápa nagyobb sebességre kapcsolt, Szanati jól irányított, és remek támadásokkal 33:49-re elhúzott a vendégegyüttes.

A szünet után már húsz ponttal is vezetett a Pápa (23. perc: 37:57), azonban a kecskemétiek védekezést váltottak, és sikerült nyolc pontot ledolgozni a hátrányukból.

A záró játékrészben a teljesen szétesett a Concordia nem tudott betalálni a kecskeméti zóna ellen, a hazaiak végül megfordították a meccset.

Vajda József: - Olyan volt ez a találkozó, mint az egész szezon. Mindenkinek jó pihenést kívánok.