2016.04.25. 18:28

Nem volt esélyük - A Veszprém becsülettel végigharcolta a meccset

Veszprém - Nem volt esélye a tartalékos Veszprémnek a bajnok ellen a futsal NB I-ben. Megint volt piros lap, a hazaiak fogyatkoztak meg.

1. FCV-Rába ETO 1:5 (0:2)

Veszprém, 800 néző. V.: Kovács, Vass. 1. Futsal Club Veszprém: Sárdi - Németh, Tatai, Boromisza, Vas. Csere: Finta, Gulyás, Gunther, Spandler, Schmidmajer. Edző: Madarász János. Rába ETO: Tóth - Solano, Vinas, Drahovsky, Seidler. Csere: Harnisch, Calvo, Amrani, de Ramos, Sáhó, Jakatics, Farkas, Klicsó, Matkovics. Edző: Jordi Sole. A felsőházi rájátszás második fordulójában a címvédőt fogadta a sérülések miatt tartalékos Veszprém. Tatai kapufájával indult a meccs, majd a vendégek átvették a kezdeményezést, Sárdi kapusnak több dolga is akadt. A győriek nyomtak, de a másik oldalon is akadt lehetőség, Gunther tüzelt nem sokkal mellé.

Az 5. percben Drahovsky préselte át magát a bakonyi védőkön, 0:1.

A 7. percben Drahovsky megduplázta saját és csapata góljainak a számát, ismét egyedül oldotta meg a feladatot, 0:2.

Madarász mester időt kért és lehozta kapusát, öt a négy ellen támadt az 1. FCV. Labdaszerzés után többször is veszélyeztetett az ETO, Németh mentett nagyot kétszer is hátul.

A folytatásban Gulyás próbálkozását védte bravúrral Tóth, Harnisch pedig zúgó kapufát lőtt.

Szünet után is becsülettel ment előre a Veszprém, mégis a Győr szerzett újabb gólt. A 23. percben Drahovsky volt eredményes, mesterhármas, 0:3.

Tatai került közel a szépítéshez, ám a hazaiak hiába próbálkoztak, nem tudtak a kapuba találni.

A 33. percben Juanra megpattant lövése vágódott a sarokba, 0:4.

Ezúttal gyorsan jött a szépítés, a 33. percben Finta beadását Boromisza juttatta a kapuba, 1:4.

Sok hibával játszott az 1. FCV, a 35. percben egy szabadrúgás kombináció után Drahovsky volt újra eredményes, 1:5.

A hajrában Boromisza megkapta második sárga lapját és kiállni kényszerült.

A Veszprém keményen végighajtotta a meccset, amelyen nem volt esélye a pontszerzésre.