2017.05.22. 14:35

Megye II: Biztosan nyert a listavezető Ősi csapata, valamint az üldöző Antalfa és Sümeg is

Két fordulóval a vége előtt továbbra is nyílt az MTD Hungária labdarúgó megyei II. osztályú bajnokság: az Ősi vezet, de előnye csak két pont, ami még behozható az üldöző Szentantalfa és a Sümeg számára.

Tapolca-Sümeg VSE 2:3 (0:1)

Tapolca, 150 néző. Jv.: Gáspár A. Tapolca: Schmidhoffer - Kulman, Kiss B., Berki, Horváth Á., Péter, Szabó B., Pölczmann, Bardon, Vadas, Ékes.

Sümeg VSE: Kovács R. - Hegedűs, Kiss L., Vastag (Makkos), Reicz (Bencze), Falusi, Schönberger, Markó, Csordás (Vass), Márkus,
Csíkány.

Gólszerzők: Kiss B., Berki, ill. Kiss L. (3).

A szomszédvári rangadón minkét csapat nagy elszántsággal vetette magát a küzdelembe. Hullámzó volt a játék, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a gólszerzés végül a vendégeknek sikerült előbb. Egy pontrúgást követően az elmélázó hazai védők között, a mélységből érkező Kiss L. lőtt a hálóba, 0:1. A második félidő harmadik percében kettőre növelte előnyét a vendégcsapat. Egy könnyen befújt tizenegyest Kiss L. értékesített magabiztosan. A hazaiak mindent egy lapra fel-téve támadtak, és sikerült szépíteniük: Berki szöglete érintés nélkül vágódott a hosszú felső sarokba. A hazai csapat harcolt az egyenlítésért, azonban egy figyelmetlenség elég volt ahhoz, hogy Kiss L. megszerezze harmadik gólját. A tapolcaiak mindent megtettek az egyenlítésért, Kiss B. még szépített, de az eredmény ezután már nem változott.

A sérülések miatt három standard játékosát nélkülöző hazai csapat a mérkőzés képe alapján rászolgált volna a döntetlenre a végig harcos, küzdelmes és sportszerű mérkőzésen!

Jók: Horváth Á., Pöllczmann, Kiss B., ill. Chikán, Reicz, Kiss L.

Tudósított: Frang László.

Szentantalfa-Vaszar SE 4:0 (3:0)

Szentantalfa, 170 néző. Jv.: Babos T. Szentantalfa NVSE: Móró - Borda, Lele (Pető), Dombi, Molnár E. (Vancsa), Steierlein, Csillag, Molnár K. (Szarka), Nagy Zs., Péringer, Cséri (Varga P.).

Vaszar SE: Hetyei - Zanati, Nagy Zs., Varga A., Kovács B., Füredi, Pongrácz, Császár, Molnár B., Weibl, Sör.

Gólszerzők: Molnár E. (2), Cséri, Lele.

Rendkívül szeles időben a mérkőzés első percétől kezdve nagy nyomás alatt tartotta a vendégcsapat kapuját az Antalfa, melynek három remek gól lett az eredménye. A szünetig nem változott a játék képe, a házigazda uralta a játékteret, de újabb gól már nem született.

A második félidőben feljavult a Vaszar, ekkor mezőnyben és a kapuk előtt is egyenrangú ellenfelei voltak a csapatok egymásnak, viszont gólt csak az Antalfa szerzett. Összességében megérdemelt hazai győzelem született a sportszerű találkozón. Jó játékvezetés.

Jók: Molnár E., Borda, Péringer, ill. Hetyei, Pongrácz.

Tudósított: Dombi Károly.

Tótvázsony-B.-tomaj 4:4 (1:3)

Tótvázsony. Jv.: Molnár I. Tótvázsony SE: Balogh I. - Horváth P. (Mekler), Zabó (Dobos), Marton, Balogh R., Steierlein, Regenye, Horváth G., Balogh T., Deák (Mayer), Báder.

Badacsonytomaji SE-Bonvino: Szombathelyi - Baumann, Csik, Göntér, Csík, Kiss J., Csala, Horváth A., Tombor Zs., Torda, Tombor P.

Gólszerzők: Horváth G. (3), Balogh R., ill. Kiss J. (2), Csík, Csala.

Kiállítva: Baumann (90., B.-tomaji SE-Bonvino).

Az első félidőben a vendégcsapat jól használta ki a hazai védelem megingásait, és a szünetig kétgólos előnyt szerzett. A második játékrészben a tótvázsonyiak nem adták fel, szívvel-lélekkel küzdöttek, már lógott a levegőben az egyenlítés, azonban ziccert hibáztak, az ellenfél pedig egy kontrából gólt ért el. A Tótvázsony Horváth G. vezérletével nagy hajrát nyitott, aminek a 89. percben meglett az eredménye: Balogh R. helyezett okosan a hálóba. Összességében a játék képe alapján a döntetlen igazságos. Jó játékvezetés.

Jók: lelkes játéka alapján az egész Tótvázsony, Horváth G. a mezőny legjobbja, ill. Kiss J. Csík M. Csala F.

Tudósított: Molnár Gyula.

A piros mezes csopakiak nem várt vereséget szenvedtek a Pápateszér otthonában, míg a Taliándörögd a listavezetővel szemben maradt alul a hétvégén
Fotó: Balogh Ákos

Taliándörögd-Ősi PSK 0:2 (0:0)

Taliándörögd. Jv.: Hegyi Z. Taliándörögd SE: Semperger - Kocsis P., Hoffner, Fiszter, Szabó D., Kóródi, Nagy Gy., Egyed (Szőrös), Ko-
csis R., Mészáros, Varga B. (Bújtor).

Ősi PSK: Simonyai - Gézárt, Szöllősi, Tolner T., Sebestyén (Kajdi), Steigler, Rauch, Jancsek, Lencsés (Kovács K.), Tolner A., Hor-
váth L.

Gólszerzők: Kovács K., Steigler.

Pápateszér-Csopak SC 4:1 (2:0)

Pápateszér. Jv.: Braunstetter Zs. Pápateszéri SE: Soós - Völfinger R., Szalóky, Eigner, Kiss T., Lisztes Zs., Mátyás (Lisztes J.), Ilkó, Szalay, Márkus, Varga T. Csopak SC: Horváth L. - Papp A., Pap, Békési, Benedek, Magyar, Tislér, Wellesz, Gelencsér, Szekeres, Dudás.

Gólszerzők: Varga T. (3), Ilkó, ill. Békési.

B.-kenese-Nemesvámos 3:2 (1:0)

Balatonkenese. Jv.: Lukács I. Balatonkenese SC: Molnár B. - Hegyi, Nagy G., Polgár (Stein), Horák, Kiskó, Hatos, Pacsuta, Takács D., Jónás, Takács P.

Nemesvámosi LSE: Huszár - Tóth A., Cser, Petrovszki, Gárgyán, Németh A., Dudás, Grósz, Kerekes, Solymosi, Vida V.

Gólszerzők: Stein (2), Takács D., ill. Gárgyán, Tóth A.

Csabrendek-Herend 2:8 (1:4)

Csabrendek. Jv.: Pintér G. Csabrendek: Kovács P. (Busa) - Mezei, Csendes, Bors, Flibért, Kovács M., Auer, Bartha, Pleiveisz, Pap, Róth. HPSK: Kurek - Marosi, Erdősi (Illésfalvi), Magasházi, Albrecht, Gábriel (Sóskuthy Z.), Giron, Králl (Teimayer), Meleg (Jugovits), Bachstetter, Sóskuthy B. (Csapai).

Gólszerzők: Flibért, Bartha, ill. Bachstetter (3), Marosi (2), Erdősi (2), Sóskuthy Z.

A Peremarton-Nemesszalók mérkőzés elmaradt.