2016.10.26. 14:36

Na, kivel fotózkodtak a papkeszi birkózók?

Papkeszi - A település leány birkózócsapata mind a három éremből szerzett egyet a Szentesen rendezett diák és serdülő országos bajnokságon. Az eredményhirdetésen kellemes meglepetés érte őket.

A Berhi Birkózó Sport-egyesület papkeszi leánycsapata remekül szerepelt a megmérettetésen.

Babai Celesztina a +65  kilogrammosok mezőnyében bajnoki címet szerzett, Csonkás Veronika 56 kg-ban második lett, míg Németh Alexandra (46 kg) a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A papkeszi klub eredményes csapata, elöl az érmesekkel, balra Németh Zsanett olimpikon
Fotó: Berhi BSE

A papkeszi versenyzőket Nesó Sándor és Rupp József edzők készítették fel. Érdekesség, hogy az érmeket a berhidai nevelésű Németh Zsanett kadettvilágbajnok, U-23-as Európa-bajnok, riói olimpikon adta át.

A bajnokságon közel kétszáz versenyző szállt küzdelembe, a csapatpontversenyt a dorogiak nyerték, megelőzve a pesterzsébetieket és a ceglédieket.