2017.08.13. 18:40

MTD Hungária megye I: Bravúros Kristály-siker a rajton

A Devecser, a Kristály és a Tihany is négy gólig jutott a szezon első fordulójában az MTD Hungária megye I-es labdarúgóbajnokságban.

Peremarton-DSE 1-4 (0-1)

Berhida, 120 néző. Jv.: Holczbauer F. Peremarton SC Berhida: Varga R. - Szabó B., Fülöp D. (Ferencz), Fülöp T. (Sztankovics), Szabó Z., Nagy Cs., Czipp, Dufek (Kerekes), Barthalos (Szabó A.), András, Bereczky. Edző: Saáry Zoltán.

Devecser SE: Csepregi - Rába, Tisonyai (Németh A.), Orbán A. (Burucs), Németh P., Szakonyi (Illés N.), Szélessy, Orbán T., Illés M., Cserna, Király (Paksai). Edző: Cserna Róbert.

Gólszerzők: Kerekes, ill. Cserna, Csepregi, Szélessy, Orbán T.

Kiállítva: Bereczky (48.).

Szeles időjárásban megrendezett mérkőzésen a gyengén játszó vendéglátó csapat ellen magabiztos győzelmet könyvelhetett el a Devecser. A mérkőzés képéről sokat elmond, hogy az első kaput eltaláló lövése a hazai alakulatnak a 75. percben volt.

A hazai kapus piros lapja döntően befolyásolta az eredményt. Az súlytalan Peremartonnak játékban mindenképpen javulni kell a továbbiakban, főleg hazai közönség előtt, ha céljait el szeretné érni.

Jók: senki ill. Cserna, Szakonyi, Szélessy.

BFC-Fűzfői AK 2-0 (1-0)

Balatonfüred, 200 néző. Jv.: Gáspár A. Balatonfüredi FC: Hegedüs - Emperger, Reznyák (Szurok), Imre, Rápó, Mátó, Miskei (Szabó P.), Tóth G. (Udvardi M.), Kós, Grecsó, Lattenstein. Edző: Beszédes Sándor.

Fűzfői AK: Radnai - Kovács K., Vati, Kallós, Balatoni, Humli (László), Wellesz, Nyári, Stein (Dudás), Szabó P. (Farkas M.), Auerbach. Edző: Horváth Ferenc.

G.: Szabó P., Tóth G.

A Fűzfői AK (zöld-feketében) szívosan védekezett a fürediek otthonában, de pontot rabolni nem tudott Fotó: Pesthy Márton

Az első félidő utolsó 10 perce kivételével végig a füredi gárda kezdeményezett, de a szervezetten és kulturáltan játszó, szívósan védekező vendégekkel, valamint a játékvezető érdekes ítéleteivel is meg kellett küzdenie.

A meccs 70. perce után 3-4 óriási ziccert hárító Radnainak volt köszönhető, hogy nem lett kiütés a vége.

Jók: Tóth G., Kós, Szurok ill. Radnai a mezőny legjobbja, Balatoni.

Úrkút-Kristály 1-4 (0-1)

Úrkút, 200 néző. Jv.: Takács G. Úrkút SK: Kádár - Új, Szabó L. (Imre), Korpos, Tróbert (Freili), Garai, Kuti, Albert (Pilka), Ódor (Sáringer), Varga M., Haman. Edző: Garai Péter. Ajka Kristály: Szalai - Bakos, Hauser R., Ménes (Primusz), Hauser T. (Szarka), Szedlacsek (Kiszlinger), Horváth L. (Üveges), Szabó Z., Vizkelety, Mészáros, Kungl. Edző: Sipos Tamás.

G.: Korpos, ill. Szedlacsek (3), Vizkelety.

A Kristály kezdte aktívabban a mérkőzést, a hazaiak lassan, körülményesen szövögették a támadásaikat. Az első helyzet is a vendégek előtt adódott, de Hauser T. lövése elkerülte a kaput. Az úrkútiak a félidő derekára vettek fel a mérkőzés ritmusát, előbb Tróbert, majd Korpos előtt adódott egy-egy lehetőség, de a félidő végén egy ártalmatlannak tűnő lövést középre pattant Kádárról, s Szedlacsek a hálóba lőtt.

A második játékrész elején egy védelmi megingást ismét Szedlacsek használt ki. A hazaiak képtelenek voltak ritmust váltani. A Kristály pedig kedvére kontrázhatott a kinyíló hazaiak ellen, egy ilyen után ismét Szedlacsek volt eredményes, egy hatalmas lövés után. Az úrkútiak próbáltak cserékkel frissíteni, össze is jött a szépítés. Pilkát vágták fel a büntetőterületen belül, a jogos 11-est Korpos váltotta gólra. Próbált a hazai csapat nyomást gyakorolni az ellenfélre, de egy ártalmatlan bedobás után ismét „óvodás” gólt kaptak a vendéglátók.

A mérkőzés végén Kádár még büntetőt védett, így a hazaiak elkerültek a kiütést

Összeségében a vendégek megérdemelt győzelmet arattak a tompán, enerváltan futballozó hazaiakkal szemben.

Jók: Ódor, Sadjo, ill mindenki.

BSE-Sümeg VSE 0-1 (0-0)

Balatonalmádi, 150 néző. Jv.: Horváth P. Balatonalmádi SE: Borda - Blaski, Stiger Ád., Stiger Ák., Jakab, Straub, Zömbik, Nácsa, Mogyorósi, Burcsik, Felföldi (Újvári). Edző: Kozma Csaba. Sümeg VSE: Kovács R. - Kulman, Hegedűs, Kiss L., Makkos (Mayer), Reicz (Csordás), Révész, Schönberger (Major), Markó, Rédei (Bencze), Márkus (Horváth R.). Edző: Fördős József. G.: Márkus. Kiállítva: Blaski (72.).

Sportszerűen induló mérkőzésen a hazaiak léptek fel támadólag, de lövéseiket vagy a kapufa hárította, vagy a jól védő vendégkapus. A sok kihagyott helyzet idegessé tette az almádiakat, aminek kiállítás lett a vége és ez megkönnyítette a vendégek dolgát, akik a mérkőzés végén belőtték győztes góljukat.

Jók: Burcsik, Jakab, ill. Kovács, Kulman, Hegedűs, Márkus.

USE-Péti MTE 1-1 (1-1)

Ugod, 150 néző. Jv.: Pap E. Ugod SE: Gödri Á. - Szommer, Vesztergom, Zsirai, Györkös, Egyed, Czere (Szőke), Gödri D. (Mogyorósi), Hegyi, Porcelán, Zsoldos. Edző: Szőke Zoltán. Péti MTE: Gáti - Tordai, Gyurcsek (Schieder), Fazekas, Oláh, Benke, Nagy M., Bálint, Dunavölgyi R., Fréh, Győry (Dunavölgyi Sz.). Edző: Győry Csaba. G.: Zsirai, ill. Fréh.

Ideális futballidőben kezdődött a mérkőzés, mégis enerváltan, álmosan játszottak a csapatok. Egy jobb oldali kontra után Zsirai nagy gólt lőtt. Kissé felélénkült a mérkőzés, a vendégek egy hazai védelmi megingás után tudtak egyenlíteni. A második félidőben egy határozottabb Ugod jött ki, szinte végig dominálva futballoztak a hazaiak. Azonban a számos lehetőség, ziccer is kevésnek bizonyult. Jók: Zsirai, Vesztergom, Gödri Á., illetve Dunavölgyi R., Oláh, Gyurcsek M., Győry Cs.

Zirc-Dudar-TFC 0-4 (0-2)

Zirc, 150 néző. Jv.: Szalai L. FC Zirc-Dudar: Sipos - Szemmelveisz, Vörösházi, Vachtler, Barcza, Dávid, Torkos (Papp S.), Nagy M&., Orbán (Papp B.), Takács, Turner (Horváth L.). Edző: Nagy Krisztián. Tihanyi FC: Sárdi - Dévényi, Kovács Á., Keszei (Kovács K.), Márki (Varga Gy.), Németh K., Nemes, Gál (Kovácsfi), László (Hajnal), Klauz, Pass (Benedek). Edző: Lukács István. G.: Pass, Kovácsfi, Gál, Márki.

A vendégcsapat végig irányította a mérkőzést, jól játszott és megérdemelten nyerte a találkozót.

Jók: Barcza, Torkos, ill: mindenki, Németh Kornél a mezőny legjobbja.

M.-polány-GySE 1-2 (1-0)

Magyarpolány, 150 néző. Jv.: Pilinger K. Községi SE Magyarpolány: Kócsár - Veisz, Magyar, Molnár P. (Benkő), Bencsik, Gottfried, Polt (Adorján), Horváth L., Kardos, Döbrösi, Piri (Vöröskői). Edző: Piri Ottó. Gyulafirátót SE: Gyurmánczi - Horváth T., Végh, Kálmán, Zágor M. (Balta Z.), Zágor Zs. (Balta N.), Balta G., Szabó G. (Péteri), Olasz, Tímár, Horváth M. Edző: Polonkai Csaba.

G.: Horváth L., ill. Zágor M., Horváth M.

Az első félidőben eldönthette volna a meccset a Polány. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, szünet után a Rátót fordítani tudott.

Jók: Magyar, Kardos, ill. Gyurmánczi, Tímár, Horváth M.

Csetény-VBSK 1-3 (0-1)

Csetény, 250 néző. Jv.: Bódi A. Csetény SE: Mits - Hornyacsek R., Szenft, Ganzler (Peng), Nagy R., Hornyacsek E. (Gersics), Vincze, Jakab, Fenyvesi, Tálos, Bíró. Edző: Molnár János. Várpalotai BSK: Bálint - Hulka, Kalapács, Borbás, Bogdán, Borbély (Csapó), Roll, Szabó G., Lukács, Papp R., Kustán (Balogh). Edző: Pencz Norbert.

Gólszerző: Tálos, ill. Bogdán 3.

A hazaiak maguknak köszönhetik a vereséget. Az első félidőben a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a vendék összeségében megérdemelten nyertek a paprikás hangulatú mérkőzésen.

Jók: Jakab M., illetve mindenki.

Tudósítottak: Bereczky Zoltán (Berhida), Vágfalvi Norbert (Úrkút), Fülöp Zoltán (Balatonfüred), Jandrasics Gábor (B.-almádi), Felber Zoltán (Ugod), Kottyán Károly (Zirc), Piri Ottó (Magyarpolány), Mavizer Szilveszter (Csetény).