2017.08.27. 18:23

Megye I: Az Almádi elvitte a show-t

Az MTD Hungária labdarúgó megyei I. osztályban gólzáporos mérkőzéseket hozott a harmadik forduló. A hétvége meglepetését a Balatonalmádi szerezte a Tihany legyőzésével. A Sümeg és a Balatonfüred pedig továbbra is hibátlan.

Peremarton-Ajka Kristály

1-9 (1-1)

Berhida, 80 néző. Jv.: Magyar Á. Peremarton SC Berhida: Sztankovics - Varga R., Kerekes, András N., András Sz., Szabó A., Szabó Z., Czipp, Szabó B. (András Zs.), Barthalos, Nagy Cs. (Ferencz). Edző: Saáry Zoltán.

Ajka Kristály SE: Szalai (Padi) - Bakos, Hauser R. (Móger), Primusz, Ménes (Kiszlinger), Hauser T. (Szarka), Szedlacsek, Szabó Z., Mészáros, Horváth L., Kungl (Sipos). Edző: Sipos Tamás.

Gólszerzők: Szabó Z., Szabó A., ill. Szedlacsek (5), Szarka, Ménes, Horváth L., Szabó Z. (öngól).

A kedvére kontrázó, rutinos Ajka ellen a lélektelen Peremarton megsemmisítő vereséget könyvelhetett el. A hazai csapat focija az alsóbb osztályok szintjét se ütötte meg, a játék egyik elemében sem.

Jók: senki, ill. a mezőny legjobbja Szedlacsek, Hauser R., Mészáros D.

B.füred-Várpalotai BSK

4-1 (2-1)

Balatonfüred, 200 néző. Jv.: Takács G. Balatonfüredi FC: Hegedüs - Emperger, Imre, Mátó (Udvardi M.), Tóth G., Mátyás (Miskei), Szabó P. (Rápó), Kós, Grecsó, Lattenstein (Szurok), Pálfi (Szőllősi). Edző: Beszédes Sándor.

Várpalotai Bányász SK: Közép - Hulka (Csapó), Kalapács, Borbás, Bogdán, Borbély, Szabó G., Sallai (Zsupek D.), Lukács, Papp R., Kustán. Edző: Pencz Norbert.

Gólszerzők: Lattenstein, Rápó, Pálfi, Szabó P., ill. Hulka.

Az öltözőben maradt fürediek egy nagy védelmi hibából már a 2.percben gólt kaptak Hulka szép lövéséből, 0-1. A hidegzuhany felpaprikázta a hazai csapatot, mert egymás után dolgozta ki helyzeteit, de a vendég kapus többször jól avatkozott közbe. A 16 percben Pálfi fejesénél már azonban ő is kevés volt, 1-1.

Az egyenlítés után sem változott a játék képe, jobbnál jobb helyzetek maradtak ki egészen a 44.percig, amikor sakk-matt játék után Szabó emelt a kapuba, 2-1.

A második játékrészben tovább folytatódott a BFC nyomása, s az 59.percben egyéni játék után Lattenstein, a 61.percben pedig Rápó volt eredményes, 4-1.

Korrekt játékvezetés mellett biztos hazai siker született, a vendégek lassító taktikája néha elaltatta a hazai csapatot.

Úrkút SK-Csetény SE

2-0 (2-0)

Úrkút, 100 néző. Jv.: Nedvesi R. Úrkút SK: Kádár - Új, Imre (Pilka), Szabó L., Korpos (Sáringer), Tróbert (Freili), Kuti, Lang, Ódor (Keller), Varga M., Haman (Buchwald). Edző: Garai Péter.

Csetény SE: Rummel - Hornyacsek R., Kiss S., Szenft, Ganzler, Nagy R., Hornyacsek E., Vincze G., Jakab, Fenyvesi, Bíró. Edző: Molnár János.

Gólszerző: Korpos (2).

Rekkenő hőségben, gyenge színvonalú mérkőzést játszott a két csapat. A vendégek minden erejét felemésztette a védekezés, a hazaiak pedig lassan, körülményesen játszottak. A mérkőzést végül megérdemelten nyerte az úrkúti csapat a veterán Korpos két góljával.

Jók: Korpos. Lang, ill: Rummel.

Ugod-Gyulafirátót

2-5 (0-2)

Ugod, 150 néző. Jv.: Pap E. Ugod SE: Porcelán - Gödri Á., Vesztergom, Zsirai, Györkös (Gödri D.), Pető (Mogyorósi), Szommer, Egyed, Czere, Hegyi (Fehérvári), Zsoldos. Edző: Szőke Zoltán.

Gyulafirátót SE: Gyurmánczi - Balta N., Végh, Kálmán (Rácz), Veinperl, Zágor, Balta G. (Péteri), Szabó G., Olasz, Tímár (Balta Z.), Horváth M. (Ring). Edző: Polonkai Csaba.

Gólszerzők: Hegyi, Zsirai, ill. Kálmán, Balta Z., Veinperl, Tímár, Szabó G.

Kiállítva: Balta N. (45., Gyulafirátót).

Élénken kezdődött a mérkőzés, azonnal látszott, hogy mindkét csapat győzelemre törekszik. Már az első percben nagy helyzetet puskázott el a vendég Rátót, amely hatalmas szabadrúgásgóllal szerezte meg a vezetést, majd a félidő derekára egy védelmi megingást kihasználva 0-2-re módosította az eredményt. A második játékrészre határozottabb Ugod jött ki, de csak szépíteni tudott. Az eredmény túlzó, de teljesen megérdemelt rátóti siker született.

Jók: Gödri, Zsirai, illetve Végh, Veinperl, Timár.

Zirc/Dudar-Devecser

3-2 (2-0)

Zirc, 100 néző. Jv.: Nagy J. FC Zirc/Dudar: Vörösházi - Pavelka, Vachtler, Nagy K. (Papp B.), Papp S., Dávid (Szemmelveisz), Torkos (Horváth L.), Nagy M., Takács, Turner, Sipos. Edző: Nagy Krisztián.

Devecser SE: Csepregi - Rába, Orbán A., Burucs (Horváth G.), Németh P. (Németh A.), Szakonyi, Szélessy, Paksai (Illés N.), Orbán T., Illés M., Király. Edző: Cserna Róbert.

Gólszerzők: Turner (2), Dávid, ill. Szakonyi (2).

A hazaiak szervezett játékkal két gólos előnyt szereztek a szünetig, majd egy perc leforgása alatt egalizált a vendégegyüttes.

A hajrában egy formás akciót követően szerezte meg a győztes találatát a Zirc. Megérdemelt hazai győzelem a sportszerű mérkőzésen

Jók: Torkos, Nagy M., Turner, a mezőny legjobbja, ill. Szakonyi.

Magyarpolány-Fűzfői AK

2-2 (1-0)

Magyarpolány, 150 néző. Jv.: Ákos D. Községi SE Magyarpolány: Kócsár - Magyar, Molnár P. (Vöröskői), Gottfried, Polt (Benkő), Horváth L., Szállási, Kardos, Veisz (Bencsik), Döbrösi, Piri. Edző: Piri Ottó.

Fűzfői AK: Sánta - Kovács K., Vati, Kallós, Balatoni, Wellesz (László), Pál, Schneider (Heidinger), Varga T. (Stein), Auerbach, Szalai. Edző: Horváth Ferenc.

Gólszerzők: Horváth L. (2), ill. Auerbach, Kovács K.

A polányiak megint győzelmet szalasztottak el. Az első félidőben végig mezőnyfölényben játszott a házigazda és megérdemelten szerzett két gólos vezetést. A vendégek nem adták fel és a második játékrészben nemcsak szépítettek, hanem ki is egyenlítettek.

Jók: Horváth L., Kócsár, ill. Sánta, Szalai, Kovács K.

Sümeg VSE-Péti MTE

3-0 (0-0)

Sümeg, 150 néző. Jv.: Mátéffy R. Sümeg VSE: Kovács R. - Kulman, Hegedűs, Kiss L., Makkos (Csordás), Révész, Schönberger (Bencze), Markó (Horváth R.), Rédei (Reicz), Márkus, Mayer (Falusi). Edző: Fördős József.

Péti MTE: Gáti - Gyurcsek (Schieder), Müller, Fazekas, Oláh, Szakáts, Nagy M., Kun (Dunavölgyi), Győry, Fenyvesi, Fréh. Edző: Győry Csaba.

Gólszerzők: Kiss L., Schönberger, Müller (öngól).

Az első félidőben mindkét oldalon kimaradt több gólhelyzet is. A második játékrészben a hazaiak veszélyes támadásokat vezettek a és jó százalékban használták ki helyzeteiket.

A sümegiek a mutatott játék alapján megérdemelt győzelmet értek el a helyenként jól játszó pétiekkel szemben.

Jók: Kovács R., Hegedűs D., Mayer, ill. Gáti, Fazekas.

Balatonalmádi-Tihany

3-2 (2-1)

Balatonalmádi, 200 néző. Jv.: Baranyai T. Balatonalmádi SE: Mocher - Stiger (Blaski), Jakab, Straub (Hencz), Zömbik, Horváth P., Nácsa, Mogyorósi, Benedek (Szalai), Felföldi (Kovács R.), Burcsik. Edző: Kozma Csaba.

Tihanyi FC: Sárdi - Kovács Á., Márki (Varga Gy.), Németh K. (Kovács K.), Nemes, Gál (Horváth B.), László, Kovácsfi, Károlyi (Hajnal), Klauz, Pass (Benedek). Edző: Lukács István.

Gólszerzők: Jakab, Burcsik, Straub, ill. Kovácsfi, Gál.

Hatalmas lendülettel kezdett a hazai csapat. Előbb egy formás támadásból, majd egy jogos büntetőből 10 perc alatt kétgólos előnyre tett szert. A félidő vége előtt szépítettek a vendégek, majd fordulás után egyenlítettek is. A hazaiak tovább fokozták az iramot, ismét vezetést szereztek és ezt óriási küzdeni akarással meg is őrizték.

Jók: az egész BSE, ill. senki.

Kozma Csaba: - Megérdemelt győzelmet arattunk. A mérkőzés nagy részébem a mi játékunk dominált, ami megmutatkozott a kialakult helyzetekben is. Gratulálok az egész csapatnak.

Lukács István: - Ritkán látható gyenge teljesítményt nyújtottunk. Óriási védelmi hibákat elkövetve három gólt ajándékoztunk az ellenfélnek. Gratulálok a Balatonalmádinak.