2016.08.14. 18:56

Megyei I.: A BFC erőt demonstráló sikere

Megyei körkép - A feljutó újoncok vereséggel rajtoltak a labdarúgó megyei I. osztályban, ahol az előző kiírás meghatározó csapatai közül az Úrkút és a Pápa is három ponttal nyitott. A Balatonfüred pedig jelezte, rá mindenképp oda kell figyelni.

Ajka Kristály-Tihanyi FC 1:0 (0:0)
Ajka, 200 néző. Vezette: Nedvesi Richard. Gól: Szabó Zoltán (47.). Kiállítva: Kötél Dániel (94.).
Ajka Kristály SE: Szalai Kornél - Móger Balázs (Vajda Gyula), Hauser Roland, Udvardi Mózes, Horváth László - Kardos Attila, Ménes Balázs (Üveges Krisztián), Szabó Zoltán, Orbán István - Mayer Dávid, Hauser Tibor. Edző: Sipos Tamás.
Tihanyi FC: Sárdi Máté - Erőss Gergő, Stáhl Krisztián, Klauz Balázs, Kötél Dániel - Németh Kornél, Gál Krisztián (Nemes Gergő), Nemes Ádám, Kovácsfi Barna - Keszei Benjamin (Újvári Gábor), Pass Balázs (Somosi Kornél). Edző: Lukács István.

Meglepően nagy iramú mérkőzést láthattak a kilátogatók. Már az első percekben a vendégek óriási kapus bravúrnak köszönhették, hogy érintetlen maradt hálójuk. A hazaiak folyamatosan nyomás alatt tartották a tihanyiak kapuját. A második félidő elején érett góllá a hazai fölény. Remek akció végén Szabó mesteri találatával szerezte meg a Kristály, amit sikerült meg is tartania.
Jók: Hauser R., Kardos, Szabó Z., Mayer, Horváth L., ill. Németh K., Sárdi, Klauz.

Balatonalmádi-Gyulafirátót 3:0 (2:0)
Balatonalmádi, 120 néző. Vezette: Lovasi István. Gól: Benedek István (9.), Zömbik Dávid (45.), Sándor Dániel László (68.).
Balatonalmádi SE: Borda Patrik - Jakab Gergő (Hencz Dénes), Dévényi Márk, Blaski Gábor, László Gábor Zsolt - Zömbik Dávid (Stiger Ákos), Károlyi Zsombor (Petróczi Márton Mátyás), Hoffer Levente, Dr. Márki Dávid (Sándor Dániel László) - Benedek István (Nagy Gergő), Mékli Alex Miksa. Edző: Varga Tamás.Gyulafirátót SE: Gyurmánczi Roland - Kálmán Ferenc, Szokodi Bálint, Szabó Gergely, Horváth Tamás - Kovács Krisztián, Balta Gergely, Balta Norbert, Veszprémi Martin (Csizmazia Márton) - Vajda István, Kungli Dávid (Peintler Tamás). Edző: Hagymási Zoltán.

Sportszerű mérkőzésen a hazaiak többet birtokolták a labdát, több helyzetük volt, a védelmük jól állt a lábán, így rászolgáltak a győzelemre.
Jók: Dévényi, Blaski, Zömbik, Hoffer, Benedek, ill. küzdeni-akarásáért az egész Rátót.

Devecser SE-Péti MTE 1:1 (1:1)
Vezette: Molnár István. Gól: Orbán Tamás (8.), illetve Zám Attila (43.).
Devecser SE: Csepregi András - Csicsics Richárd, Cserna Róbert (Horváth Gábor), Tisonyai Richárd, Illés Norbert - Illés Mihály, Paksai Márk (Burucs Károly), Orbán Tamás, Király Lajos Zoltán (Horváth Richárd) - Szélessy Péter, Szakonyi Stefán. Edző: Cserna Róbert.
Péti MTE: Sípos Martin - Bálint Richárd, Lukács István, Dunavölgyi Richárd, Pavelka Béla - Tordai Ferenc, Zám Attila (Horváth Gábor), Kustán Tamás, Orbán Péter - Kakas József, Kun András (Lendvai Károly). Edző: Pavelka Béla.

Küzdelmes mérkőzésen, az idény eleji formát mutató hazai csapat ellen megérdemelten hozott el egy pontot a vendégcsapat.
Jók: Csepregi, Illés N, Orbán T., ill. Tordai, Kustán, Kakas, Zám.

Csetény-Pápai Perutz  0:2 (0:1)
Csetény, 150 néző. Vezette: Babos Tibor. Gól: Venczel Zoltán (19., 68.).
Csetény SE: Valler Balázs - Gersics József (Komenda Bence), Kovács Gábor, Csomai Marcell, Hornyacsek Roland (Nagy Emil) - Vincze Gábor, Csik Zsolt (Rummel Szabolcs), Nagy Richárd, Szenft Patrik - Bíró Attila, Bánszegi Péter. Edző: Nagy László.
Pápai Perutz Futball Club: Simon László - Venczel Zoltán (Hornyacsek Erik), Horváth Ádám, Baldauf Konrád (Györkös Bence), Nagy Péter (Udvardi Márk) - Somogyi Richárd, Bolla Gergő (Barcsa Tamás), Kovács Szabolcs, Szép Dániel (Ughy István) - Horváth Tamás, Szalai Gábor. Edző: Marton Miklós.

A végig domináló vendégek megérdemelten vitték el a három pontot.
Jók: Szenft, Valler, Vincze, ill. egész Pápai Perutz.

Úrkút-Várpalotai BSK 3:1 (1:0)
Úrkút, 100 néző. Vezette: Gáspár András. Gól: Pávlicz Péter (32.), Osvald Ádám (64., 75.), illetve Mundi Martin Attila (91.). Kiállítva: Új Tamás (26.).
Úrkút SK: Kádár Balázs - Márton Gábor (Prodanovits Márk), Imre Péter (Osvald Ádám), Takács Attila, Tróbert Attila - Garai Péter (Sáringer Dávid), Pávlicz Péter (Freili Gábor), Kuti Dániel, Keller Tamás (Weibel Dávid) - Marics Máté, Lang István. Edző: Garai Péter.Várpalotai BSK: Kerekes Bence - Borbás Benjamin, Szabó Erik, Új Tamás, Papp Róbert - Kalapács Roland, Szurok Viktor, Zsupek Dániel (Szekér Tamás Milán), Borbély Gábor (Csapó Gábor) - Bogdán István, Kaufmann Attila (Mundi Martin Attila). Edző: Pencz Norbert.

A Várpalota véleményes kiállítást kapott az első félidőben, amely meghatározta a mérkőzés képét. Az Úrkút rutinos csapatként kihasználta a kínálkozó lehetőséget és begyűjtötte a három pontot.
Jók: egész Úrkút, ill. egész Várpalota.

Magyarpolány-Fűzfői AK 2:3 (1:1)
Magyarpolány, 130 néző. Vezette: Jónás Bálint. Gól: Piri Ottó (12., 59.), illetve Pallaga István (45., 54.), Espár Csaba (56.).
Községi SE Magyarpolány: Kócsár László - Németh Barnabás, Gottfried Roland, Bukovics Máté, Döbrösi Gergő - Magyar Attila, Molnár Péter, Polt Péter, Bencsik Dávid (Óbermayer Erik) - Wéber Roland, Piri Ottó. Edző: Piri Ottó.
Fűzfői Atlétikai Klub: Radnai Gábor - Varga Tamás (Farkas Attila), Balatoni Sándor, Vati Gergő, Nyári Dániel - Auerbach Attila, Hajdú János, Espár Csaba, Humli Péter (Polgár István) - Wellesz Péter (Szabó Patrik), Pallaga István. Edző: Horváth Ferenc.

Az első 10 percben a polányiak akarata érvényesült, a sok helyzet közül egyet ki ishasználtak. A hátrányban a FAK átvette az irányítást, és szép összjáték után kiegyenlített. A szünet után a FAK dominált, két pontrúgás után 3:1-re elhúzott. Újabb fordulat következett: a Polány feltámadt, Piri Ottó újra betalált, a hajrában viszont kimaradt egy tizenegyes. Döntetlen szagú mérkőzésen a helyzeteivel jobban sáfárkodó FAK vihette haza a három pontot.
Jók: Piri, ill. Pallaga, Radnai.

Zirc/Dudar-Ugod 2:2 (1:1)
Zirc, 200 néző. Vezette: Baranyai Tamás. Gól: Dávid Ádám (34.), Horváth Benjámin (66.), illetve Róka Roland (30.), Szommer Tibor (90.).
FC Zirc-Dudar SE: Tálos Gergő - Vachtler Ferenc, Pálfi Róbert, Kiss Csaba, Nagy Krisztián (Kiss Sándor) - Tálos Dávid, Szemmelveisz Ignác, Horváth Benjámin, Dávid Ádám - Turner Péter (Eszlinger János), Resperger Balázs. Edző: Kozma Csaba.
Ugod SE: Samu Dávid - Horváth Dávid (Molnár László), Vesztergom József, Bakos Gábor, Pető Dániel - Szommer Tibor, Zsirai Dániel, Mórocz Barnabás (Vágenhoffer Bence), Budavári Csaba (Horváth Márk) - Strommer Máté, Róka Roland. Edző: Pintér Csaba.

A szervezetten játszó csapatok találkozóján igazságos eredmény született.
Jók: Dávid Á., Pálfi, Tálos D., Resperger, ill. Szommer, Bakos, Vesztergom.

BFC-Öskü 4:1 (3:1)
Balatonfüred, 200 néző. V.: Molnár István. G.: Hahn Gergő (5.), Mátó Gergő (12., 27.), Tóth Gergő (75.), illetve Dufek Zsolt (16.).
Balatonfüredi FC: Szalkai Gábor - Aranyi János, Garics Gábor, Hahn Gergő, Emperger László (Reznyák Patrik) - Krén Ákos Zsolt, Rápó Csanád Apor (Kós Krisztián), Tóth Gergő, Ódor Norbert (Pranjko Nemanya) - Miskei István (Henn Márk), Mátó Gergő (Pióker Tibor). Edző: Beszédes Sándor.PV Öskü FC: Bálint Zoltán - Horváth Roland, Szabó Zsolt, Takács Dávid, Simon Dávid - Hulka Bence, Bostai Zsolt, Szeiler Gábor, Szabó Zoltán - Szabó Gergely, Dufek Zsolt. Edző: Fekete István.

Gyorsan vezetést szerzett a BFC: az 5. percben jobboldalról Krén ívelt be szabadrúgást, és Hahn Gergő fejelt a kapuba, 1:0. A 12. percben Aranyi kapott jó indítást a baloldalon, beadására Mátó érkezett pontosan, 2:0. A 16. percben füredi védelmi megingást kihasználva Dufek lépett ki és 11 méterről a hosszú sarokba lőtt, 2:1. A 27. percben az ösküi védőt luftot rúgtak, Mátó csapott le a labdára, és a hosszú sarokba lőtt, 3:1. A második félidőben a 65. percig mindkét csapat visszafogottan futballozott. A 74. percben Tóth Gergő a 16-os előtt keresztbe vezette a labdát, s a körívről a bal sarokba lőtt, 4:1.A hátralévő percekben tovább támadott a Füred, de a jobbnál jobb helyzetek ezúttal kimaradtak.

Félgőzzel is magabiztosan nyert a hazai együttes a lelkes vendégek ellen.
Jók: Mátó, Hahn, Kós, ill. Duffek.

Beszédes Sándor: - A három ponttal elégedett vagyok, de a helyzetek kihasználásban még sokat kell javulni.

Fekete István: - Tartalékos csapatom becsülettel helyt állt, gratulálok a balatoniaknak.