2017.01.31. 16:54

Kovács visszatért Ajkára

Ajka - Dunaújvárosban vendégeskedett kedden a labdarúgó NB III idei rajtjára készülő FC Ajka.

Eredmény: Dunaújváros-FC Ajka 1:2 (1:1). Dunaújváros.

FC Ajka: Balogh - Pál, Pákai (Major, 60.), Kovács Gergő, Csemer, Köles, Tölgyesi, Skriba (Balázs, 60.), Kovács Gábor (Pataki, 60.), Szabó (Pavlitzky, 60.), Lőrinczy. Edző: Bücs Zsolt.

Az új igazolások közül Balázs Richárd és a Sopronból visszatérő Kovács Gergő először lépett pályára az Ajkában.

Az ajkaiak (a labdával Lőrinczy) legyőzték a szintén NB III-as Dunaújvárost Fotó: Penovác Károly

A 4. percben gyors hazai kontra után Tóth Tibor talált a kapuba, 1:0.

A 35. percben Csemer remek keresztlabdáját Skriba nyolc méterről helyezte a kapu bal oldalába, 1:1.

Az 55. percben baloldali ajkai támadásnál Csemer 18 méterről célozta meg a kaput, a labda a bal alsóban kötött ki.

Egy jó iramú meccsen az ajkaiak a gólok mellett több helyzetet kihagytak, Köles és Major révén kétszer a kapufát is eltalálták.

Bücs Zsolt: - A legfontosabb, hogy senki sem sérült meg. Jó iramú meccsen megérdemelten nyertünk.