2015.12.11. 14:16

Kosárlabda NB I/B: Értékes pápai siker Győrben

Pápa - Magabiztosan és teljesen megérdemelten nyertek a pápai kosarasok a szomszédvári rangadón, a Győr ellen a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Győr-Pápa 77:87
(17:21, 23:19, 21:26, 16:21)

Győr, 100 néző. V.: Bognár, Csabai-Kaskötő, Bagi. Agrofeed Győr: Márkus 12/6, Kovács 17, Nárai 11, Hajmássy 17/15, Sziráki 3. Csere: Gombás 2, Palanits 2, Baruta 8/3, Horváth G. 3/3, Horváth Á. 2. Edző: Csaplár-Nagy Ervin. Concordia Motax KC Pápa: Horváth A. 15/3, Bereczki 6, Szanati 8, Keresztes 14, Puszta 23/12. Csere: Henrik 12/6, Kutasi, Vajda B., Ács 9, Hole, Perger. Edző: Vajda József.

A hazaiak kezdtek jobban (5. perc: 7:5), de szerencsére ekkor vezettek a győriek utoljára. Vajda edző védekezést váltott és cserélt, s ennek köszönhetően csapata fordított (17:21).

A második negyedben Henrik két hárompontosával és Horváth A. betörésével 24:30-ra alakult az állás. A félidő végére azonban a Győr Hajmássy távoli pontjaival kiegyenlített (40:40).

A rutinos Henrik remekül játszott a szomszédvári rangadón
Archív fotó: Penovác Károly

A térfélcsere után újra a vendégek irányítottak: Ács és Keresztes hatékonyan támadott (48:52), ezt követően a negyed végére sem csökkent jelentősen a két csapat közti különbség (61:66).

Az utolsó felvonásban Puszta távoli dobásaival hamar el is dőlt a mérkőzés (64:76). A vendégek a hátralévő időben biztosan tartották a különbséget.

A pápai csapat teljesen megérdemelt sikert aratott a szomszédvári rangadón.

Vajda József: - Örülök a magabiztos győzelemnek, a meccs elejét leszámítva jól is játszottunk. Ezen az úton kell továbbmennünk a Veszprém elleni, jövő szombati rangadón is.