2017.04.25. 08:08

Kézilabda NB II: bajnoki címet szerzett a KK Ajka együttese

MEGYEI KÖRKÉP - Szép sikerrel tette fel a pontot az i-re az ajkai férfi kézilabdacsapat, amely bebiztosította első helyét az NB II északnyugati csoportjában.

Eredmények, férfiak: KK Ajka-Szentgotthárd 39:20 (20:15)

Ajka, 150 néző. V.: Csorba, Köllő. A hazaiak legjobb góllövői: Erőss 7, Vadkerti 5, Zeitler D., Zeitler V., Bajnóczi, Sinka és Fülöp 4-4.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hetesek: 2/2, ill. 6/4.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, az 5. percben 4:2-re vezettek, de a hazaiak gyorsan megfordították az állást. A térfélcserét követően hat ajkai gólra csak egyszer válaszoltak a vendégek, így eldőlni látszott a mérkőzés (26:16). A kitűnően védekező hazaiak gyors indítások után könnyű gólokat szerezve szórakoztatták a nézőket. A végjáték igazi gálát hozott, parádés gólokat lőttek az ajkai fiúk a lelátón pedig joggal zúgott a vastaps, majd a lefújást követően felhangzott a „Bajnokcsapat, bajnokcsapat!” rigmus is. Ezzel a győzelemmel a Le Belier KK ajka megszerezte a bajnoki címet, amelyet a játékosok boldogan ünnepeltek.

Bakonyerdő Pápa-Georgikon DSE 33:36 (17:16). Pápa, 50 néző. V.: Natkai, Szalay.

Veszprémi KKFT II-Telekom Veszprém II 28:28 (9:16). Veszprém, Vetési iskola, 100 néző. V.: Kovács, Mándli.

Bajnóczi Máté négy góllal „ünnepelte” az aranyat
Fotó: Balogh Ákos

Balatonfüredi KSE II-Várpalotai BSK II 37:26 (20:11)

Balatonfüred, 100 néző. V.: Földesi, Halász. A legjobb góllövők: Papp 7, Szrnka, Szász és Brandt 5-5, ill. Polgár 8, Soha 7.

Kiállítások: 14, ill. 16 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5

Lendületesen kezdték a füredi fiatalok a meccset, majd egy pici megtorpanás után egy nagy hajrát kivágva több mint megnyugtató előnnyel vonulhattak a szünetben pihenni. A második játékrészt a Palota kezdte jobban, de Kis Ákos edző gyorsan rendet rakott a hazai fejekben. A félidő közepén ötre zárkóztak a vendégek, de ez volt ma a legtöbb, amit ki tudtak hozni a meccsből.

A bajnokság állása: 1. KK Ajka 37 pont, ...3. Várpalota 29, ...5. BKSE II 22, ...7. Telekom II 19, 8. Veszprém KKFT II 18, 12. Pápa 7.

Nők: Győri Audi ETO III-Bajnok DSE Nemesvámos 27:29 (13:15). Győr. V.: Réti, Szedmák.

Szombathelyi KKA II-Tapolca VSE-Resolute 27:20 (16:8)

Szombathely. V.: Bazsó, Gilitsch.

VESC-Celldömölk 31:28 (15:10). Veszprém. V.: Bán-Farkas, Miksó.

Az állás: 1. VKL SE Győr 33, ...5. Nemesvámos 23, ...8. Veszprémi ESC 16, ...12. Tapolca 0.