2017.04.03. 16:01

Kézi NB I/B: Szépen menetelnek a csapataink

Megyei körkép - Mindhárom Veszprém megyei alakulat győztesen hagyta el a pályát a férfi kézilabda NB I/B-ben. A telekom U23 és a Balatonfüred U23 pedig már ott toporog a tabella közelében.

Vecsés SE-Telekom U23

30:32 (15:15)

Üllő, 150 néző. V: Medve, Tarnavölgyi. Telekom U23 Veszprém: Nagy B. - Gyene 10 (5), Schmid 5, Kristóf 4, Süle 2, Ernei 6 (2), Hanák. Csere: Bábos 1, Huber 4, Tóth L. Edző: Rapatyi Tamás-Tombor Csaba.

Kiállítások: 2, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 4/1, ill. 8/7.

A legjobbjait nélkülöző Telekom U23 hiába szerzett vezetést az első félidőben többször is (5:6, 9:11), a játékrész hajrájában kiegyenlített a Vecsés (12:12). A pihenőt követően rendre a házigazda ment elől egy-két góllal, azonban az utolsó percekhez érve egyenlített a Veszprém (30:30), majd Nagy bravúrjaival és Süle, illetve Kristóf góljaival bebiztosította a győzelmet a Telekom U23.

Rapatyi Tamás: - A fiatalok megint bebizonyították, hogy fel tudnak nőni bármilyen feladathoz.

BKSE U23-SZESE Győr

33:31 (16:18)

Balatonfüred, 300 néző. V.: Bontó, Szanyi. Balatonfüredi KSE U23: Kiss - DÉBER 9 (2), MÁTHÉ 9, HORVÁTH L. 3, Szöllősi, KANCEL 1, SZILÁGYI 5 (4). Csere: Andó és Seprős (kapusok), Varga 2, Németh A. 2 (1), Kis D., Vágner, NEMES 2. Edző: Kárpáti Krisztián

Kiállítások: 6, ill. 14 perc és egy kizárás.

Hétméteresek: 8/7, ill. 6/5.

Fotó: Penovác Károly

Felváltva vezettek a csapatok az első felvonásban, az első félidő végére a Győr szerzett két gólos előnyt. Fordulás után végletekig kiélezett és izgalmas derbi vette kezdetét. A Füred egy-két góllal elöl ment, de a Győr szívósan küzdött, nem hagyta magát lerázni. Az 56. percre először lett három gól a küzdő felek között (32:18). Persze a győr újra feljött egyre, de Máthé és Horváth góljával eldőlt a meccs.

VKKFT-Alba-MÁV-Előre

28:20 (12:6)

Veszprém, 100 néző. V.: Bonifert, Oláh. Veszprémi KKFT: Andorka - Végh 1, Szobol 3, Tóth M. 1, Heiczinger 6, Márton 5, Márkus 1. Csere: Szász (kapus), Kovács Gy., Füleki, Lovas 1, Hári, Vasvári G. 1, Bándi 1, Éles B. 4 (1), Vasvári Á. 4. Edző: Pásztor István.

Kiállítások: 14, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2.

Az első perctől az utolsóig kézben tartotta a találkozót a Veszprémi KKFT. A Pásztor-legénység már az első félidő végére tetemes előnyt harcolt ki (12:6), s bár a szünet után akadt egy kisebb hullámvölgy a hazaiak játékában (17:14), a hajrára újra lendületbe jöttek és biztosan szerezték meg a két pontot.

Pásztor István: - Végig a kezünkben tartottuk a gyeplőt, örömteli, hogy a pályán visszaköszöntek azok az elemek, amiket gyakoroltunk.