2016.09.12. 15:35

Kézilabda NB I/B - Mindhárom csapat a hajrában bukott

Megyei körkép - A 2016/17-es bajnoki idényben három Veszprém megyei együttes érdekelt a férfi kézilabda NB I/B-ben. Az első fordulóban egyik sem tudott pontot szerezni. Érdekes, hogy mindhárom csapat a hajráig nyílttá tudta tenni a meccset, ott azonban megállt a tudomány.

Veszprémi KSE-Vecsés 24:28 (13:15)
Veszprém, 150 néző.
Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki. Veszprémi KSE: Koncz - Bándi 3 (2), Szobol 6 (1), Vasvári 3, Tarlósi 3,
Füleki 5, Bonyhádi 1. Csere: Csíki, Szász (kapusok), Végh Sz., Kovács, Márkus 1, Végh Z. 1, Bugyáki 1. Edző: Éles József.
Kiállítások: 14, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2.

A megfiatalított VKSE 7:7-ig tartotta a lépést a Vecséssel, de a félidő végére a vendégek jutottak kétgólos előnyhöz. Szünet után az 52. percig kiegyenlített játék zajlott (15:16, 21:18), a VKSE átvette a vezetést, de a lehető legrosszabbkor került kettős emberhátrányba. A Vecsés fordított (52. perc: 21:23), és a hajrában még tudta fokozni a különbséget.

Telekom U23-Tatai AC 21:27 (9:13)
Veszprém, 100 néző. V.: Csányi, Zörgő. Telekom U23: Széll - Szmetán 1, Süle 3, Kristóf 2, Dávid 1, Szita 4, Hári 1. Csere: Bábos 1, Ernyei 1, Petróczi, Vass 7, Huber. Edző: Rapatyi Tamás.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 5/3.

Az első félidő végére négygólos hátrányba került a Telekom U23-as együttese, azonban szünet után bátor és lelkes játékkal életben tartotta a reményeit a pontszerzésre (58. perc: 21:23). Az utolsó két percben aztán kicsúszott a Telekom kezéből az irányítás, a Tata pedig élt a lehetőséggel, és megszerezte a két pontot.

BKSE U23-PLER 23:29 (13:14)
Balatonfüred, 300 n. V.: Natkai, Szalay. BKSE U23: Kiss - Vágner 2, MÁTHÉ 8 (1), Szöllősi 1, Szűcs, Horváth 4, Szilágyi 2. csere: Andó (kapus), Orbán B., Vékony, Varga, Németh A. 2, Orbán Á. 2/2, Kis D., Sinkovits 2, Nemes. Edző: Kárpáti Krisztián.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc.

Jobban kezdtek a lőrinciek, de a főként ifistákkal felálló balatoniak fordítottak, és csak a játékrész végére engedték ki kezükből a vezetést. A térfélcsere után fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a fürediek kihagytak egy hétméterest, válaszként a PLER négy góllal meglógott. Szívósan küzdött a BKSE, felzárkózott két gólra. Ekkor megtorpantak a fiatalok, és a PLER 6:2-es szériával lezárta a meccset.

További eredmények: NEKA-Pénzügyőr 27:25, Alba-MÁV Előre-Csurgói KK U23 27:24, Dabas-ETO SZESE Győr 31:26, Pécsi VSE-Százhalombatta 27:28.