2017.03.27. 18:15

Kétszer két pont jutott - Bravúros sikert ért el a Telekom U23 és a VKKFT

Megyei körkép - Idegenben sem torpantak meg a veszprémi csapatok a férfi kézilabda NB I/B-ben. A Balatonfüred U23 viszont a tavasszal először kapott ki, pedig esélye volt a pontszer-zésre.

Pécs-BKSE U23

32:30 (20:14)

Pécs, 150 néző. V.: Natkai, Szalay. BKSE U23: Andó - Déber 1, MÁTHÉ 9 (3), NÉMETH A. 6 (1), Szöllősi 2, Horváth L. 4, Szilágyi 2. Csere: Kiss (kapus), KIS D., Nemes 2, Orbán B., Varga, Vékony, Vágner 1, Szűcs, Gál 1. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 16, ill. 6 perc.

Hétméteres: 4/3, ill. 5/4.

Nagyon tompán kezdett a vendégegyüttes, tíz perc alatt 8:4-re meglépett a hazai gárda. Sőt a pécsiek tovább növelték a különbséget, a félidő végére már hét is volt köztük, s ez a szünetre nem sokkal csökkent (20:14). A térfélcserét követően megpróbálta rendezni a sorait a Füred, és meg is kezdte a felzárkózást a vendégegyüttes. Németh és Máthé góljaival, stabilabb védekezéssel és javuló kapusteljesítménnyel 26:20 után 27:26-ra közelítette meg ellenfelét a balatoni csapat. A végjáték az 56. percben viszont már 29:29-es állásról indult meg. Ezekben a pillanatokban Szente kapus fontos labdákat fogott, de egy gólnál többel így sem vezetett a Pécs. Az utolsó hazai támadásnál megpróbált a BKSE labdát szerezni, ám a dudaszó pillanatáig kijátszott helyzetből Fekete Tamás beállította a vég-eredményt.

A Telekom U23 beállója, Szeitl Erik öt góllal vette ki részét az ETO-SZESE Győr elleni sikerből Fotó: Penovác Károly

ETO-SZESE-Telekom U23

26:29 (14:15)

Győr, 100 néző. V.: Asz-talos, Bárkányi. Telekom Veszprém U23: Borbély - Molnár 3, Szita 5, Szeitl 5, Ubornyák 3, Tóth A. 5 (2), Szakály 3. Csere: Kristóf, Süle 3, Gyene 2 (1), Hanák. Edző: Rapatyi Tamás, Tombor Csaba.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3.

A második helyezett ott-honában a Veszprém kezdett jobban, ám a vendégek támadásban megtorpantak, és ezt kihasználva a SZESE átvette a vezetést (7:5).

Nem sokáig maradt ez így, mert a Veszprém egy remek sorozattal zsinórban hat gólt vágott, és a játékrész végére már 14:11-re vezetett. Igaz a félidő hajrája a Győré lett, de minimális előnyt azért meg tudott tartani a Telekom U23-as csapata.

Szünet után gyorsan háromra hízott a bakonyiak fórja, és ezt a differenciát gyakorlatilag a hajráig tartani tudták a vendégek (18:21, 22:25). Az utolsó percekre azonban feleszmélt a Győr, és a pontszerzés érdekében mozgósította minden erejét. Öt perccel a vége előtt már 26:27-re állt a meccs, azonban a kiválóan védekező Telekom magabiztos hajrával újra meglépett hárommal.

Csurgó U23-VKKFT
20:28 (14:11)

Csurgó, 100 néző. V.: Paska, Vastag. Veszprémi KKFT: Andorka - Szmetán, Szobol 9 (1), Éles 3 (1), Heiczinger 5, Márton 4, Bonyhádi. Csere: Szász (kapus), Lovas 1, Kovács, Végh, Vasvári G. 2, Hári 1, Tóth M., Dainese, Vasvári Á. 3. Edző: Pásztor István.

Kiállítások: 10, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 4/1, ill. 2/2.

A Csurgói KK U23-as alakulata is tisztában volt vele, hogy a bennmaradás szempontjából sorsdöntő találkozó vár rá a Veszprémi KKFT ellen. Ennek megfelelően nagy elánnal kezdtek a hazaiak, és az első félidő közepéig biztos előnyt építettek. Előbb 6:3-ra, majd 6:5-re után 11:5-re is vezetett már a Csurgó. A veszprémi időkérés után sikerült rendezni a sorokat, főleg védekezésben szedte össze magát a Pásztor-csapat, így 14:11-es állásról fordulhattak.

A második felvonásban aztán nemcsak tovább javult a VKKFT hátsó alakzata, hanem Szász és Andorka kapus is kiemelkedően teljesített. Az okosabb, megfontoltabb támadójáték következtében pedig előbb kiegyenlített a vendéggárda, majd a 40. perchez közeledve már a vezetést is megszerezte (15:17). Andorka kapus pedig a végjátékban lehúzta a rolót, az 53. percben 20:23-ra állt a meccs, de ez-után a Csurgó egyszer sem tudott betalálni, míg a vendégek ötször is eredményesek voltak.