2015.04.27. 14:59

Kétezernél is többen futottak a városi futóversenyen

Veszprém - Újra sárga tömeg lepte el a Dornyai Béla úti bevásárlóparkot: itt rendezték meg ugyanis a hagyományos városi futóversenyt, ahol több mint kétezren álltak rajthoz.

Két táv közül választhattak a futni, mozogni vágyók. A profiknak hat kilométeres versenyt hirdettek, a többiek számára pedig a három kilométer maradt.

Utóbbi azok számára is teljesíthető volt, akiknek a mozgás, a futás nem tartozik a mindennapos elfoglaltságaik közé. A szervezők végül több mint 2200 sárga pólót osztottak ki a nevezőknek. Örvendetes volt látni, hogy milyen sok kisgyerekes család húzott futócipőt, s bizony akadt olyan induló is, aki már a hetvenedik életévét is elhagyta.

A három kilométeres lakótelepi kör után a hat kilométeres versenytáv következett. Ide is a vártnál többen regisztráltak, száznál is többen mérették meg magukat.

A hagyományos városi futóversenyen a három kilométeres mini táv teljesíthető volt a legkisebbek számára is
Fotó: Zwicker Tamás

Végül a férfiak abszolút versenyét a londoni olimpikon, Kovács Tamás nyerte meg 19,22 perces idővel. Megelőzte klubtársát, a szintén londoni indulót, Minczér Albertet (20,22) és a szintén VEDAC-os Nick Mártont (20,28). A nőknél Somogyi Anett (23,06), Brassai Réka (23,25) és Ladányi Fruzsina (23,42) volt a sorrend.

Az ifiknél Kovács Ruben volt a leggyorsabb (24,33), mögötte Kovács Máté (25,19) és Barla Szabó Dániel (27,32) végzett.

Az ifi lányoknál az ajkai Perei Zsófia (27,4) lett az első, az ajkai Vágner Fanni (28,05) a második, míg a litéri Soós Barbara (31,45) a harmadik.

A szenior férfiaknál Kavalecz Gábor (21,38), a várpalotai Búcsú Dénes (21,42), valamint Esső András (22,12) állhatott fel a dobogóra. A hölgyeknél Athén maratonistája, Kovács Ida nyert (24,02) dr. Bellér Zsuzsanna (28,17) és Sefcsikné Solymosi Ildikó (29,31) előtt.

Az iskolák mozgósítási versenyét a gyulafirátóti Gyulaffy iskola nyerte, második a Báthory, harmadik a Cholnoky lett, így ezek az intézmények kapták az 50, 30 és 20 ezer forintos sportszervásárlási utalványt.