2017.06.13. 15:50

Két veszprémi arany a diákolimpián

SZÉKESFEHÉRVÁR, VESZPRÉM - A diákatlétika ünnepén kiválóan teljesítettek a Veszprém megyei sportolók, akik több mint tízszer állhattak fel a dobogóra.

A diákatlétika ünnepe - ezzel az elnevezéssel rendezték meg Székesfehérváron a Bregyói Sportközpontban, több korcsoportban is az atléták országos diákolimpiai döntőjét.

A IV. korcsoportban kiemelkedően szerepelt a veszprémi Rózsa Úti Általános Iskola tanulója, Zsetnyai Ákos, aki 1500 méteren utasította maga mögé a mezőnyt (4:15,56). Ugyanitt Edvy András (Padányi Katolikus Iskola) az ötödik helyen végzett 4:20,50-es idővel.

A nemesvámosi Fehérlófia Waldorf iskola 4X100-as váltója ugyancsak ötödik helyen végzett. A Tóth Ágoston-Küronya Frigyes-Bódy Demeter-Gloch Zalán négyes 49,25 másodperc alatt teljesítette a távot.

Súlylökésben a veszprémi Noszlopy Gáspár iskola részéről Orsós Martin 14,17 méterrel a negyedik helyen zárt.

A lányoknál 1500 méteren a balatonfüredi Eötvös iskola tanulója, Koncz Kata hatodik helyezést szerzett (4:52,57). A 4x600 méteres váltó tagjaként pedig ötödik lett. Társai voltak még Molnár Liza, Kósa Laura és Sigmond Klára, időeredményük: 7:36,64.

Kislabdahajításban pedig a pápai Weöres iskola diákját, Györkös Hannát kell kiemelnünk, aki 53,26 méterrel az ötödik helyet érte el.

Az V. korcsoportban nem voltak ilyen termékenyek a fiatalok. A fiúknál, 400 méteren a füredi Lóczy gimnázium képviseletében Molnár Attila ezüstérmes lett (50.24). Diszkoszvetésben Bedegi Bence (Veszprém, Noszlopy) pedig bronzérmet érdemelt ki 49,30 méteres dobásával. A lányoknál 1500 méteren Magyar Veronika (Padányi) hatodik helyen zárt 4:57,59-es idővel.

A legidősebb, VI. korcsoportban viszont nagyon sok érem és értékes helyezés jutott a megyebelieknek.

A fiúknál 100 méteren Szigeti Csongor (Vp., Jendrassik-Venesz) 11.38 másodperccel hatodik lett. A várpalotai Thuri György Gimnáziumból Bertalan Renátó ezüst-érmet szerzett 1500 méteren (4:08,72), míg 3000 méteren diákolimpiai bajnok lett (8:59,65). Az 1500 méteren Barabás Gábor a veszprémi Vetésiből alig maradt le a dobogóról, negyedik lett (4:09,75). Nick Márton pedig 3000 méteren érdemelt ki ezüstérmet. A Jendrassik-Venesz diákja 9:01,81 perc alatt teljesítette a távot. Diszkoszvetésben Czeller Gábor, a nemesvámosi Fehérlófia iskola diákja végzett negyedikként (46,88).

A lányok mezőnyében Renkó Evelin 200 és 400 méteren is második lett. A Vetési gimnázium tanulója a rövidebb távon 25,24 másodpercet, a hosszabbon 57,31-et teljesített.

800 méteren a szintén vetésis Bányai Petra ugyan- csak ezüstéremnek örülhetett (2:13,56), a lovassys Göncz Anna pedig hatodik lett (2:19,96). Bányai Petra 1500 méteren bronzérmet vehetett át (4:43,14).

A Vetési gimnázium 4x400-as váltójának negyedik helye is dicsérendő (4:01,88). A váltó tagjai: Fábián Éva, Bányai Petra, Csorba Eszter, Renkó Evelin.

Diszkoszvetésben pedig a Noszlopyból Kálmán Alexandra szerzett második helyezést 39,85 méterrel.