2015.04.20. 10:39

Két bajnoki címet szereztek a szenior úszók

Győr, Veszprém – Remekül szerepelt a Veszprémi Úszó Klub különítménye a rövidpályás szenior országos bajnokságon.

Ötödik alkalommal rendezték meg a szeniorok rövidpályás országos bajnokságát, ahol a Veszprémi Úszó Klub négy fővel képviseltette magát.

Az ob-n, amely egyben nyílt nemzetközi úszóverseny is volt, összesen 36 számban hirdettek győztest.

A veszprémiek nyolc versenyszámban mérették meg magukat.

Az 50 méteres pillangóúszásban, a 30-34 évesek közt harmadik helyen zárt Varga Zoltán (29,10). Ugyanitt a 35-39 évesek kategóriájában Bartalus Szilárd negyedik helyét kell kiemelni (33,41).

Barta Gábor, Varga Zoltán, Vattai András és Bartalus Szilárd (balról jobbra) szép eredményeket ért el a szenior ob-n
Fotó: Veszprémi Úszó Klub

Vattai András, a 25-29 éves korosztályban 100 méter gyorson szerzett magyar bajnoki címet, ideje: 59,55 másodperc.

Varga Zoltán pedig saját korosztályában érdemelt ki ezüstérmet (57,52).

Az 50 méteres mellúszásban Vattai András ugyancsak kiválóan szerepelt, 31,70-es idővel másodikként csapott célba.

A 4x50 méteres váltó: Vattai, Bartalus, Barta Gábor és Varga 1:50,26-os eredményt ért el és ezzel kategóriájában a leggyorsabb volt.

A 200 méteres gyorsúszásban Varga Zoltán szintén ezüstérmet vehetett át 2:11,04-es idővel.

Ráadásul Varga 50 méter gyorson is a dobogó második fokát foglalhatta el (26,25), míg Bartalus Szilárd kategóriájában a nyolcadik lett (29,98).

Még egy bronzérem is jutott Vargának, aki 100 méteres vegyesúszásban az előkelő harmadik helyen végzett, ideje: 1:07,68.

A 4x50 méteres vegyesváltóban is remek veszprémi sikernek tapsolhattunk, hiszen a Veszprémi Úszó Klub négyese bronzérmesként zárt. A Vattai, Bartalus, Barta, Varga összeállítású négyes 2:07,26-os idővel zárta a megméretést.