2016.10.26. 14:01

Két arany- és egy ezüstérmet szerzett a hallássérült úszó

Fantasztikusan szerepelt és három érmet is nyert Brotscholl Adrienn, a Veszprémi Úszó Klub (VÚK) hallássérült versenyzője a közelmúltban megrendezett Nyílt Serdülő és Felnőtt Sprint Úszó Bajnokságon, Monoron.

A megméretést a Fogyatékkal élők Sportszervezeteinek Magyarországi Szövetsége (FMSZ) szervezte és itt minden korcsoport próbára tehette tudását.

Adrienn három számban indult, és mindhárom számban dobogóra állhatott: 25 méter gyorson és 50 méter mellúszásban nem talált legyőzőre, 50 méter gyorson pedig ezüstérmet nyert.

Hudi Zsanett és Brotscholl Adrienn

Teljesítményének értékét tovább növeli, hogy Adrienn mindössze 8 éves, de - a versenykiírásból adódóan -, a serdülő korcsoporthoz tartozott és ott érte el ezeket a csodás eredményeket.

Az ifjú úszót felkészülését Vallainé Klespitz Erika, Limpergerné Czigler Anna és Hudi Zsanett segítik.